Nedaleko německého Mnichova leží místo, kam se touží vypravit většina dětí. Legoland, kde obživnou dětské sny. Bavit to tu bude celou rodinu – od 3 do 99 let.

Legoland
V Legolandu si zábavu užije celá rodina. Foto: www.legoland.de

Vypadá to jako takový trochu menší hrad. Vcházíme dovnitř a tmavé schodiště nás vede nahoru. Najednou před námi přistane ohnivý drak – jsou to vozíčky horské dráhy, které nás protáhnou hrůzostrašným hradem, aby pak s pískotem dětí a dospělých spadli střemhlav dolů po zatáčkách smrti.

„Můžeme jít ještě jednou?“ vyskočí děti z vozíčku, zatímco se dospělým klepou kolena. Na dotaz, zda se samy na horskou dráhu nebojí, se začnou nahlas smát. Není přece čemu! Dobrá tedy – jedou ještě jednou a pak ještě jednou a pak ještě jednou, zatímco stojím na hradním nádvoří pod deštníkem a čekám, až je tahle šílená atrakce omrzí.
Bavorský Legoland v Günsburgu nedaleko Mnichova je rájem pro děti a kupodivu i dospělé. Kdyby mě nebolela záda, jdu s nimi na horskou dráhu také čtyřikrát. Dětské hře zde propadne každý.
Legoland otevřel své brány v roce 2002 a od té doby je tu neustále plno – ať prší, sněží, anebo jsou čtyřicetistupňová vedra. Stačí se jen správně obléci. Venku prší, ale tady platí pravidlo, že není špatné počasí, jen špatné oblečení. Venkovní atrakce si necháváme na poslední chvíli, v autě se pak převlékneme.

Legoland
Celý Legoland je možné obdivovat z obří výtahové věže, která nás vytáhne několik desítek metrů nad zábavní park. Foto: www.legoland.de

Na ploše 43,5 hektarů se rozprostírá Matějská z lega. Dospělé uchvátí Miniland – zmenšeniny známých míst postavených z kostiček lega. Procházíte mezi Hamburgem, Amsterodamem s nákladními loděmi, Berlínem s budovou Reichstagu a televizní věží, lanovka zde vyjíždí na švýcarských Schilthorn, po kanálech v Benátkách jezdí gondoly, lze tu obdivovat mnichovskou Allianz Arenu, v níž blikají mobily fanoušků a kromě zápasu probíhá i tisková konference.
Odtud je to jen kousek do egyptské pyramidy. I touto budovou se budete prohánět na vozítkách ve tvaru sto let starých vozů. Připoutat se a vyrážíme na nebezpečnou cestu pyramidou, která v sobě skrývá poklady hlídané kobrami či pavoukem. Nezbývá, než vytáhnout pistoli z palubní desky a bránit se. „Cože? Ty jsi nastřílela 18 600 bodů?“ třeští děti oči na matku, když vystupují z auta. Nikdo z rodiny nepřekročil 10 tisíc bodů, tatínek „urval“ zoufalých 2500 bodů.
Teď pokračujeme do další vnitřní atrakce – Power Builderu. U dvousedaček se rozhodujeme nad stupněm obtížnosti od jedné do pěti. Děti volí jedničku, nejjednodušší variantu, já si sedám k německému chlapečkovi, který nekompromisně zahlásí: „Drei (tři)!“ Ostraha nás připoutává a než se stihnu nadechnout, visím na nekonečné houpačce hlavou dolů. A znovu a znovu.

Legoland
V Legolandu najdete spoustu atrakcí. Foto: www.legoland.de

Přichází čas oběda, vybíráme jednu z několika restaurací, kde si syn během pořádání hamburgeru s rajčatovými očičky a pusou nastuduje mapu, aby nás provedl po zbylých atrakcích.
Vydáváme se například na safari projížďku mezi zvířaty z lega, do provazového centra a dinoparku. Nejvíce nás baví Flying Ninjago, kde se na chvíli proměníme v ptáky s křídly a proletíme se nad Legolandem. Projížďku loďkou džunglí a následný sjezd strmým vodním korytem si necháváme až na úplný konec, abychom se v autě převlékli do suchého. Celý Legoland je možné obdivovat z obří výtahové věže, která nás vytáhne několik desítek metrů nad zábavní park.
V parku je také množství skluzavek, vodních děl, LEGO postaviček, dětských hřišť a prolézaček, vláčků s okružními trasami, které vaše děti nenechají v klidu.
Doporučujeme sem vyrazit v týdnu nebo ve dnech českých svátků, které vycházejí na pracovní dny. Vyhnete se tak frontám, které jsou součástí Legolandu i za špatného počasí.

Německý Legoland má otevřeno od dubna do října, téměř každý den od 10 hodin dopoledne do šesti odpoledne.

Ceník vstupného
Vstupné je možné koupit přímo u brány nebo předem online na oficiálním webu Legolandu. Lístky se vyplatí objednat nejméně týden dopředu. Pak zaplatíte 129 eur za čtyřčlennou rodinu. Ta ušetří 39 eur oproti nákupu na místě v den návštěvy.
Tip: Ubytovat se můžete v lego vesničce, kde se nabízejí různé druhy ubytování.
www.legoland.de

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*