V sobotu 4. června skončil na výstavišti v pražských Letňanech letošní Veletrh vědy. Nabídnul více než 100 expozic Akademie věd ČR, univerzit a inovačních firem. Příští rok se věda ve velkém představí opět na začátku června.

„Atmosféra letošního ročníku Veletrhu vědy byla naprosto elektrizující. Návštěvnost překročila naše očekávání i předchozí ročníky. Máme obrovskou radost, že nás věda stále baví a všechny spojuje,“ říká Kateřina Sobotková, ředitelka Divize vnějších vztahů Střediska společných činností AV ČR, které akci pořádalo. 

Fanoušky technických věd oslovilo auto, které 360stupňovou kamerou snímá oblohu za bouřky a měří délku a výboj blesku. Množství příznivců si našla levitující mince, již Akademie věd ČR vystavovala na světové výstavě EXPO letos v Dubaji. Nejmenší návštěvníky bavila stavba molekuly, dospělé chemická úniková hra. Zaujal také detektor lži a trenažér stíhačky. Svět hmyzu nabídl pitvu švába i fotky se strašilkou. 

Velký zájem byl též o doprovodný program – například o panelové diskuse pod taktovkou moderátora Václava Moravce, oblíbené science show, návštěvníky nalákaly i přednášky či debata o budoucnosti plodin s předsedkyní Akademie věd ČR Evou Zažímalovou. 

„Obrovské poděkování patří všem vystavovatelům, kteří jsou skutečnými hvězdami letošního ročníku. Na shledanou na příštím ročníku Veletrhu vědy, který se uskuteční od 1. do 3. června 2023,“ uzavírá Kateřina Sobotková. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*