IQ park, ve kterém se vyřádí děti i dospělí, největší aquapark v České republice s tobogány i římskými lázněmi. A také procházky mezi architektonickými skvosty – v Liberci je to blízko na procházky do přírody, přesto se tu zabavíte, i když právě prší.

Foto: www.liberec.cz

V IQ parku Liberec se vyřádí děti od 3 do 99 let. Co vás čeká? Pokusy, zajímavosti a otázky.
Průchod rotujícím válcem, házení mincí do černé díry, sestavování pyramidy, tahání ježka z klece a hlavolamy… V zrcadlové části vyzkoušíte optické klamy a projdete největší labyrint u nás. Labyrinty jsou tu celkem tři – ten poslední je tak strašidelný, že se do něj bojí vstoupit i někteří tatínkové…
Otevřeno denně od 10 do 20 hodin, děti do 1 m výšky mají vstup zdarma, do 140 cm za 40 Kč, cena za dospělého činí 80 Kč, rodinné vstupné 2+2 pak 180 Kč. www.iqpark.cz

A kdyby venku pršelo či sněžilo, kousek odtud stojí Centrum Babylon s vydařeným aquaparkem, zastřešeným lunaparkem a obchodní pasáží s restauracemi, bowlingem a centrem zábavy. Jedná se o největší aquapark u nás. Ve třech propojených halách najdete kromě toboganu a atrakcí pro děti několik relaxačních míst s možností poslechu podvodní hudby, parní lázně, solárium či masáže. Kromě klasických toboganů a vířivek tu proplouváte podzemními chodbami, perete se s divokou řekou, odpočíváte v krápníkové jeskyni a jeden z bazénů je dokonce umístěn do kopie římských lázní.
Teplota vody by zde neměla klesnout pod 30 stupňů Celsia. Otevřeno denně od 10 do 22 hodin. Celodenní vstupné: děti do výšky 100 cm zdarma, do 140 cm 240 Kč, všichni nad 290 Kč. Více na www.centrumbabylon.cz A zajděte si do botanické zahrady. Ta dostala v posledních šesti letech od města možnost uskutečnit několik expedic do Jižní Ameriky a pod vedením docenta Studničky se vypracovala na světovou špičku. Milovníci orchidejí, kaktusů, sukulentů a masožravek tu budou jásat stejně jako děti při pohledu do tropických akvárií či na kajmana brýlového.
CO VIDĚT V LIBERCI
Prohlédněte si novorenesanční budovu zdejší radnice (je přirovnávána k té ve Vídni). Její prohlídka se vyplatí stejně j jako návštěva věže, z níž se vám naskytne krásný pohled na město. Jestliže si chcete ještě chvíli užít nostalgii z noblesy minulého století, pokračujte odtud do kavárny Pošta, a, která patří mezi další perly náměstí Dr. E. Beneše, a při něčem dobrém se zahřejte. Zlacené štuky, keramické obklady, zrcadla i vynikající pamlsky vás spolehlivě vytrhnou ze spěchu. Stejně tak secesní vily lemující Masarykovu třídu, dřevěný roubený Šolcův dům z roku 1771 a Valdštejnské domy, nejstarší dochované domky v Liberci.
DOPRAVA: Z Prahy – po rychlostní silnici R10 a R35 kolem Benátek nad Jizerou a Mnichova Hradiště, je to cca 1,5 hodiny. Z Brna – přes Svitavy, Hradec Králové a Jičín, trasu urazíte do 4 hodin. UBYTOVÁNÍ: Zkuste Penzion U Muzea (Vítězná 24, tel. 485 102 693, www.penzionumuzea.cz, anebo Hotel Ještěd (Horní Hanychov 153, tel.
485 104 291, 605 292 563, www.jested.cz). Ubytování od 250 do 430 Kč za osobu.
RESTAURACE: Zastavte se v Hotelu Ještěd (i pokud se zde neubytujete) – poradí vám, kam vyrazit na túru, prohlédnete si tu půllitry běžeckých stovkařů a hlavně si pochutnáte na něčem dobrém: hlavní jídlo vás vyjde do 150 Kč. V Hospodě Domov kousek od Ještědu si zase k můžete dát zdejší speciality – brynzové halušky nebo b st staročeský guláš. Oběd u hořícího krbu vás vyjde o od 70 do 170 Kč.
DALŠÍ INFORMACE: Infocentrum Liberec Nám. Dr. E. Beneše 1 tel. 485 101 709 www.infolbc.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*