Chystáte se do hlavního města Velké Británie? Pokud patříte k těm lidem, kteří šetří každou korunu, pak pro vás máme několik tipů, jak si Londýn užít, ale téměř nic neutratit. Připravili jsme pro vás praktický seznam těch nejzajímavějších muzeí, parků a magických míst, kde za vstup nedáte ani libru.

FREE: Muzea a galerie

Londýn, Malý dobrodruh
Londýn si užijete, i když máte téměř prázdnou peněženku. Foto: www.dreamstime.com

Londýn není jenom sídlem královské rodiny, která se před vámi ukrývá v některé z komnat Buckinghamského paláce. Toto město je domovem hned několika skvělých galerií a muzeí, a tak se nelze divit, že se v této světově oblíbené metropoli za žádných okolností nudit nebudete. Vydejte se zkoumat londýnská muzea! Vaší první zastávkou by mělo být British Museum, které bylo založeno již v roce 1753 a skrývá v sobě celou historii lidstva. Můžete se dokonce podívat i na egyptské mumie.

Za zmínku rozhodně stojí Natural History Museum, ve kterém je několik set expozicí. Nejnavštěvovanějším místem je zde Dinosauří galerie a také výstava savců, které dominuje velká, modrá velryba. Nevěříte? Můžete si to přijít ověřit. Pokud budete mít opravdové štěstí, pak můžete spatřit i vědce při práci s exponáty.

Kam dál se vydat? Co takhle do National Portrait Gallery, kde se můžete seznámit s nejvýznamnějšími osobnostmi Anglie? Bohužel pouze prostřednictvím obrazů či soch, ale i tak to rozhodně stojí za to! Jak asi vypadali britští králové a královny? Jejich portréty vám určitě napoví.

V našem seznamu muzeí a galerií, kterým se v Londýně nesmíte vyhnout, také nesmí chybět Tate Britain s největší kolekcí britského umění. K vidění je až 1500 uměleckých děl. Podívat se na všechny obrazy vám zabere několik zábavných  hodin, tak si raději na zbytek dne nic dalšího neplánujte.

O tom, jak jsou lidé kreativní, se můžete přesvědčit, pokud zajdete do Victoria and Albert Museum, kde naleznete sbírky uměleckých i designových předmětů neskutečného rozsahu.

FREE: Parky

Vyzkoušet můžete ovšem i jiná místa. Anglie je totiž domovem nekonečných možností.  Doporučujeme vydat se do parků a seznamovat se s místními lidmi. Jak jinak si zlepšit svou angličtinu, než hovorem s Angličany? Ideálním místem k navázání konverzace je Greenwich Park, který je považován za nejstarší královský park v Londýně. Když zde nenajdete nikoho, kdo by si s vámi rád povídal, pak alespoň můžete obdivovat jeleny, kteří sem čas od času zavítají.

Uhádnete, který londýnský park patří k těm největším na světě? Pokud jste odpověděli Hyde Park, pak máte pravdu. Jak se na toto místo dostanete? Jděte za vůní květin a stromů. Hyde Park je také ideální ke sportování. Zvolit si můžete cyklistiku, plavání nebo třeba bruslení.

Park, který si zamilují jak příznivci aktivního odpočinku, tak i milovníci romantiky, se ukrývá pod názvem Regent’s Park. Spatřit tu můžete mužstva hrající rugby, fotbal i softball. Ženy na toto místo chodí nejen obhlížet vysportované postavy mužů, ale také kvůli zahradě plné kvetoucích růží. V létě se v parku hraje i letní divadlo, Tak pospíchejte, ať ještě nějaké představení stihnete.

FREE: Zábava hlavně pro děti

Je pochopitelné, že děti nebaví jenom parky a muzea, a proto je tu také zábava pro ty nejmenší. Často se vám stává, že vás děti prosí o nějaké to zvířátko? Tvrdí vám, že se o něj budou opravdu vzorně starat? Nechte je, aby si péči o zvíře vyzkoušeli v Deen City Farm, kde se z vašich potomků stanou na krátkou chvíli malí farmáři. Pečovat mohou o koně, krávy, ovce i kozy.

Seznámení se s kachnami, prasátky a zajíci na ně čeká ve Vauxhall City Farm. Farmu ve městě si může dovolit jen málokdo, a tak se nemůžeme divit, že se toto místo stalo jedním z nejoblíbenějších v Londýně.  V kterých jiných světových metropolích byste si mohli volně hrát se třemi alpakami?

Často se s dětmi hádáte, kvůli tomu, že si nechtějí čistit zuby? Vystrašit vaše potomky můžete v British Dental Association Museum, kde je obdivuhodná sbírka dentální předmětů. Zjistěte, kdy a kde se lidé začali starat o svůj chrup. Po této prohlídce si možná budete více vážit svých zubů.

Letenky do Londýna jsou opravdu levné, tak se dlouho nerozmýšlejte a vydejte se do Anglie. Snad ještě stihnete letní výprodeje.

One Comment

  1. Igor Kulman says:

    Určite stojí za zmienku aj Science Museum, je fakt skvelé a nachádza sa hneď vedľa Natural History Museum.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*