V září a říjnu si rok od roku získávají rostoucí oblibu wellness a vinobraní. Stále více Čechů stojí o odpočinek v měsících, kdy nevládnou tropické teploty a dovolenou si rádi zpříjemní třeba i tradiční atmosférou slavností vína.

Falkensteiner, Malý dobrodruh
Wellness a vinobraní získávají rok od roku větší oblibu. Foto: Archiv CK Neckermann

„Sledujeme, že v měsících vína je stále větší zájem o wellness pobyty zejména v Maďarsku a Rakousku, které jsou tradičními vinařskými oblastmi a stále více našich klientů zajímá i víno. Tuzemské víno již gurmáni znají a chtějí poznávat i nabídku v blízkém zahraničí, a právě dovolená je pro to dobrou příležitostí,“ říká Daniela Říhošek, Neckerman Cestovní kancelář.

„Místními tradičními slavnostmi vinobraní lze krásně zpestřit pobyt jak v Rakousku, tak i ve vinařském Maďarsku,“ doporučuje Daniela Říhošek. Program hlavních vinných slavností v Maďarsku najdete například na stránkách Madarsko.cz. Slavnosti vinobraní zde většinou zahrnují koncerty, vystoupení folklórních skupin a studentských orchestrů, taneční průvod, pouliční bál nebo i ohňostroj. Spoustu kvalitního maďarského vína a neopakovatelnou atmosféru ale zažijete i mimo slavnosti.

Tip na hotel:

Lotus Therme Hotel & Spa, Hevíz, Maďarsko

Hotel se nachází v klidném prostředí rozlehlého parku nedaleko termálního jezera a centra městečka. Aktivní jedinci zde najdou posilovnu, stolní tenis, antukové tenisové kurty nebo golfové hřiště. Ti, kteří by chtěli jen relaxovat, mohou využít některý z bazénů nebo saunovací komplex. Raritou jsou originální hévízké lázeňské procedury s bahenními zábaly a léčebnými koupelemi. K mání jsou také speciální ajurvédské procedury nebo orientální masáže.

Poznejte metropoli vína

Vídeň není jenom město kultury, ale také dobrého vína. Ve Vídni můžete v pozdním létě a na podzim zažít, jak chutná světové hlavní město vína. Je totiž jediným městem podobného rozměru na světě, mající hlavní vinice uvnitř svých hranic. Révu zde pěstuje na 230 vinařů na více než 700 hektarech a jejich víno si vydobylo pozici díky skvělé kvalitě a službám.

Tip na hotel:

Arcotel Wimberger, Vídeň, Rakousko 

Arcotel Wimberger najdete v 7. vídeňském okrese, kde si na své přijdou milovníci umění a kultury. Odtud můžete podnikat výlety za poznáním vinné Vídně. Rozhodně navštivte pravý vídeňský vinný šenk zvaný Heuriger.

Heuriger nabízí útulné prostředí, dobré vídeňské víno a jídlo. Poznáte jej podle svazku borových větví, vyvěšeného do ulice a cedule s nápisem „Ausg’steckt“, který označuje kromě vinného šenku zároveň víno současného ročníku. Kromě lahodného rozlévaného vína nabízí vídeňské vinné šenky Heurigen svým hostům také ročníková lahvová vína.

Tip na wellness hotel ideální pro rodiny s dětmi:

Falkensteiner hotel Club Funimation Katschberg, Rakousko/Korutany

Falkensteiner, Malý dobrodruh
Hotel Club Funimation Katschberg nabízí dětem spoustu zábavy v podobě dětského kina, divadélka, diskotéky a dětského bazénu. Foto: Archiv CK Neckermann

Hotel patřící do spolehlivé sítě Falkensteiner se nachází v Korutanech v nadmořské výšce 1650 m. Rodiny s dětmi jistě ocení dětský zábavní komplex ‘Falky-Land’ rozprostírající se na třech podlažích. Kromě dětského kina, divadélka a diskotéky láká hotel dětským bazénem. Využít můžete také prostory wellness a vodní svět Acquapura s několika bazény, saunovým komplexem a bylinkovou kinosaunou.

 

Více informací na www.ckneckermann.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*