Zabalit dětem batůžek na dovolenou je někdy oříšek. Všechno v něm být nemůže, proto je třeba vybrat hračky, se kterými se děti zahrají na mnoho různých způsobů. Vyzkoušejte magnetickou stavebnici SmartMax: s ní děti pohrají a ještě se spoustu nového naučí.

Magnetická stavebnice SmartMax  Malý dobrodruh
Magnetická stavebnice SmartMax Foto: www.agatinsvet.cz

Magnetická stavebnice SmartMax je určena dětem již od 1.5 roku do cca. 8 let. Její velké dílky (kratší magnetické tyčinky jsou dlouhé 7 cm a delší dokonce 12 cm!) perfektně padnou do malých dětských rukou. Magnetické koule měří v průměru 4 cm. Tím je mj. zodpovězená i otázka bezpečnosti, zda malé děti nemohou dílky stavebnice spolknout.

Jak se stavebnice SmartMax proměňuje na cestách?

Kouzlo této originální magnetické stavebnice ale spočívá především v tom, že na základní tyčinky můžete velmi snadno nasadit kolečka, kabiny, vysouvací žebříky či nákladní lžíce a proměnit je v krásná a šikovná autíčka. Stačí tedy do batůžku zabalit několik magnetických tyčinek a koulí (ty jsou důležité pro zapojování autíček za sebe či stavění domů a konstrukcí) a vybrat ty správné doplňky. Malí stavitelé mohou v autech převážet stavební materiál na budovy od továrny ke stavbě a poté se vrátí s prázdným autem pro náklad nový. Na tomto videu (http://vimeo.com/50515123) můžete vidět, jak jednoduchá je výroba vlastního autíčka.

Holčičky zase ocení možnost vytvářet díky magnetickým okvětním lístkům nádherné květinky i celý květinový palác.

Magnetické stavebnice, které děti zabaví doma i na cestách. Foto: www.agatinsvet.cz

Jak zabavit na cestách předškoláky?

S předškoláky si můžete zkoušet stavět čísla a písmena. Zkuste dát dětem „diktát“: vy řeknete jedno písmenko nebo číslo a děti se ho snaží postavit z magnetů. Na oplátku pak mohou děti dávat hádanky vám. Vyzkoušejte také poznávání tvarů (čtverec, obdélník, trojúhelník), nebo soutěžte v tom, kdo z magnetických tyčinek postaví zábavnější zvíře.

Vydrží SmartMax cestování?

Ano, vydrží, je prakticky nerozbitný. Všechny dílky jsou z pevného plastu, všechny spoje jsou svářeny ultrazvukem a každý dílek prochází kontrolou. Velikost jednotlivých dílků vám dává jistotu, že je všechny přivezete zpět domů: nemohou zapadnout do malých otvorů a zatoulají-li se pod křeslo na chalupě či v penzionu, při kontrole pokoje před odjezdem je díky rozměrům a jasným barvám velmi snadno najdete.

Více na http://www.agatinsvet.cz/smartmax-3

Tags:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*