Zbrojnici malenovického hradu budou od soboty zdobit fotografie Libora Bureše. Vernisáž výstavy s názvem „Na cestách světem“ je naplánována již na 18. června v 15 hodin. Snímky zajímavých míst budou součástí celkové prohlídky hradu po celé prázdniny, až do 4. září.

Foto: Jeden z vystavených snímků Libora Bureše - Archív MJVM

Na hradě v Malenovicích se tím rozšíří nabídka pro návštěvníky. Již před hlavní letní sezónou Muzeum jihovýchodní Moravy nechalo opravit předhradí, ve kterém výletníci najdou nové sociální zázemí, útulnější pokladnu i automaty s občerstvením. „Rozhodně máme zájem v úpravách dál pokračovat, momentálně probíhají jednání o možnosti zásadním způsobem opravit prostor před hradem tak, aby zde vznikl hezký odpočinkový prostor s možností pořádání různých kulturních akcí,“ prozradil ředitel muzea Antonín Sobek.

Přímo na hradě jsou pak k vidění zajímavé stálé expozice. Archeologická má název Hrady jihovýchodní Moravy, o majitelích zdejšího panství vypovídá expozice Šternberkové v Malenovicích a Pohořelicích a Řemesla ve starých Malenovicích pak představují jedinečnou formou inventář dílen zdejších řemeslníků včetně výrobků. Prohlídky o prázdninách běží bez polední pauzy každý den mimo pondělí od deseti do sedmnácti hodin.

Čekání na prohlídku hradu si zájemci mohou zkrátit v nedaleké Hájence, kde své místo našla expozice Dřevo – proutí – sláma.

Návštěvníci mohou také využít zvýhodněné vstupenky do obou objektů – hradu i Hájenky. „Úplně nejvýhodnější je pořízení naší novinky – sdružené vstupenky, která držitele opravňuje ke vstupu do hradu, Hájenky, expozic zlínského zámku a Obuvnického muzea za pouhých 130 korun, což je o dvacet procent méně, než kdyby si kupoval vstupenky zvlášť,“ doporučila Milena Dvořáková z obchodního oddělení muzea. Více na www.muzeum-zlin.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*