Chystáte se s dětmi na dovolenou k moři? Vezměte je na jihozápadní pobřeží ostrova Mallorca. Kromě sluníčka, moře a písku si tu společně užijete i velkou zábavu. Papoušci, delfíni a nespočet vodních skluzavek ve vás zanechají krásné letní vzpomínky i spoustu zážitků.

Proč je Mallorca vhodná pro dovolenou s dětmi?

Bulharsko, Turecko, Recko, Malý dobrodruh
Je čas vybrat si dovolenou. Foto: www.dreamstime.com

Na dovolenou člověk jezdí, aby si odpočinul. Když ale sledujete své dítě na každém kroku, příliš klidu si neužijete. V tomto ohledu vám Mallorca mnohé ulehčí. Koupání je naprosto bezpečné, protože nehrozí velké vlny a vstup do vody je pozvolný. Navíc pláže pokrývá jemný písek. Můžete tedy děti nechat klidně poletovat po pláži, čvachtat se na břehu a plácat bábovky. Ony si vychutnají volnost a vy konečně pár chvil jenom sami pro sebe.

Během dovolené ve Španělsku také oceníte pohodlné hotely s řadou animačních programů a evropskou kuchyní, která dětem chutná.

Letoviska, kde zábava nikdy nekončí

K oblíbeným rodinným letoviskům patří ty na jihozápadě – Santa Ponsa, Palma Nova, Magaluf nebo Cala Mayor – protože se v okolí nachází spousta zábavy. Vyrostly zde velké aquaparky, delfinária, akvária a další atrakce, které nesmí uniknout žádným dětským očím.

  • Marineland je zábavní park se spoustou zajímavých představení – skákající delfíni, papoušci jezdící na kolečkových bruslích a lachtani, co si hravě pohazují s mičudou. Vaše dítě bude jásat radostí nad neuvěřitelnou podívanou. Prohlédnete si zde také akvária s tučňáky a pavilony s exotickými ptáky a plazy – téměř jako v ZOO. Nakonec se můžete všichni osvěžit u moře nebo v dětském vodním světě.
  • Aqualand si zamilují nejen děti, ale i dospělí. Tento vodní svět plný skluzavek, tobogánů a bazénů vás vrátí opět do dětských let. Jedná se o největší vodní park na Mallorce, který je vybaven šatnami, restauracemi i obchody. Navíc sem jezdí autobusové svozy zdarma.
  • Western water park je o něco menším vodním světem, který se též může pochlubit řadou vodních atrakcí a nekončící zábavou.
  • Akvárium v Palma de Mallorca je velkým zážitkem pro malé dobrodruhy. Zhlédnete zde barevný podmořský svět i s exotickými druhy rostlin a živočichů. Děti si určitě nenechají ujít napínavou podívanou krmení žraloků.

Toto byla jen lehká ochutnávka zábavy. Čeká vás toho ještě mnohem víc, ale na to si už přijdete určitě sami. Vyberte si některý z last minute zájezdů na Mallorcu a těšte se na skvělé chvíle strávené s rodinou. Navíc se zájezdy koupenými na poslední chvíli výrazně ušetříte, a tak si budete moci dopřát jednou tolik zážitků.

Přejeme vám krásné léto!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*