Chcete těm nejmenším dopřát skutečně nezapomenutelný dětský den? Máme pro vás hned několik tipů! 

 

Dětský den, Farma park Blaník, zámek Berchtold, aparthotel Šumava 2000
Foto: Dreamstime

Na zámku Berchtold děti pobaví pohádkové postavy

Pokud máte rádi zámky, vydejte se na Berchtold, kde děti v jejich den čeká nejen spousta zábavy: maňáskové divadélko, cvičení s pejsky, interaktivní bubnování, klaun na chůdách a balonková show, cvičení s obručí, rytířské vystoupení…, ale také výstava veteránů! Víly, čarodějnice, čerti a hastrmani budou mít pro děti připraveny legrační soutěže a hádanky a v neděli dopoledne je do Kouzelné školky zavede Michal Nesvadba.

 

1. Parní Olympiáda

V brněnském Olympia parku v sobotu slavnostně otevřou jedinečné nádraží a vy se můžete těšit na jízdy železničních modelů supervelkých měřítek, svézt se na vláčku, podívat se na živé parní modely velikosti G a detailně nahlédnout do světa páry! Kromě toho, zde ovšem bude probíhat také výstava historických autobusů.

 

Centrum Šumava: Na stopě Ferdy Mravence

Chcete Vašim dětem dopřát ke dni dětí oslavu, na kterou budou dlouho vzpomínat? V dětském centru Šumava 2000 v Kašperských horách připravili už od pátku několikadenní zábavný program plný dobrot a překvapení. A bude to tady krásně vonět! Až se malí dobrodruhové v dětském centru seznámí, napečou si sušenky na oslavu a vyrobí si různé dekorace pro párty (čepičky, prostírání, ozdobná brčka apod.). Maminky si zase užijí výtvarnou dílnu, bude se malovat na obličej, tančit, soutěžit, jíst, pít, bavit se a možná bude i dort ! A večer se můžete vydat po stopách šumavských skřítků a strašidel. Sobota bude ve znamení pohádky o Ferdovi Mravenci: vyrobíte si krásné tričko s tímto hrdinou a pak se vydíte mrevence po mravenčí stezce stopovat!

Z Prahy na Karlštejn: zábavný výlet do dob Karla IV.

Chcete své děti vzdělávat v naší historii zábavnou formou? Vydejte se v sobotu či neděli na hrad Karlštejn. A ne sami, ale s našimi slavnými historickými postavami! Stačí se přidat k již tradičnímu dvoudennímu královskému průvodu z Prahy na Karlštejn, při kterém Karel IV. převáží korunovační klenoty z Pražského hradu (to je tedy výchozí bod, odkud můžete vyrazit společně s císařem, jeho manželkou Eliškou Pomořanskou a desítkami jezdců na koních i dvořanů v povozech. Nebo si třeba udělejte výlet na některou zastávku průvodu, kde pro vás místní připravují zábavný program včetně rytířských turnajů.

Kbely pořádají netradiční olympiádu: spojte sport se zeměpisem!

Oslavte Den dětí sportem! V sobotu od 10 hodin v pražském Centrálním parku Kbely bude probíhat netradiční olympiáda: sportovní disciplíny budou rozložené do různých světadílů, za jejichž zdolání čeká děti sladká odměna. V amfiteátru bude připraven doprovodný program spojený s návštěvou slavné osobnosti ze světa sportu a dalšími překvapeními. Vše bude doplňovat příjemná muzika a kolem rozmístěné pestré prodejní stánky. V lokalitě u rybníka budou navíc stát všelijaké pouťové atrakce!

Tvrz Kurovice: středověké oslavy pro gurmány

Málo známá a veřejnosti jinak nepřístupná tvrz Kurovice na Kroměřížsku se o víkendu 2. a 3. června mimořádně otevře návštěvníkům. Ve dvoudenním programu se představí několik skupin šermířů, středověkých tanečníků a hudebníků či kejklíř. Svůj um předvedou řemeslníci – kovář, švec, tkadlena a hračkárka. Přímo před tvrzí také vyroste vojenské ležení a gurmáni se mohou těšit na dobové občerstvení!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*