Na velkou slávu se chystá Hluk na Uherskohradišťsku. Během prvního červencového víkendu se zde uskuteční již XXI. Dolňácké slavnosti písní a tanců s tradiční jízdou králů. Jejich součástí bude i jubilejní 40. ročník slováckého festivalu dechových hudeb. Slavná jízda králů pojede Hlukem v neděli 3. července od 9 hodin.

Foto: Mikroregion Ostrožsko

Program Dolňáckých slavností písní a tanců začne už ve čtvrtek 30. června v chrámu sv. Vavřince královskou mši svatou. V nabídce je ale také třeba večerní prohlídka věže.

Pátek 1. července přinese velmi pestrou nabídku, jehož součástí budou například vystoupení dětských souborů nebo mužských pěveckých sborů. Folklórně naladění návštěvníci jistě ocení besedu u cimbálu s cimbálovou muzikou Dolina.

V sobotu 2. července už bude problém si v pestrém programu vybrat. Připravené budou výstavy, košt vína, besedy, prohlídka kostela, rozběhne se festival dechových hudeb, bude se koncertovat a neopakovatelné zážitky slibuje i hlucká svatba.

V neděli 3. července Hluk ožije slavnou jízdou králů, ale také druhým Festivalem řemesel a tradic na Ostrožsku, výstavou historických vozidel u cukrárny nebo soutěží O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku. Odpoledne se od 15 hodin uskuteční na stadionu TJ hlavní pořad Dolňáckých slavností.

Tečku za bohatým programem udělá program v pondělí 4. července, který tvoří dětské divadelní představení Slovácko sa nesúdí a večer s dechovou hudbou Veselá pětka.

Podrobný program na www.mestohluk.cz

 

Kontakty:

www.mestohluk.cz

PhDr. Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., tel. 577 043 900, 733 161 670, www.vychodni-morava.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*