Plánujete už dovolenou a začíná to být nad vaše síly, protože vás na ni jede hodně? Cestování ve skupině bývá vždy náročné, ať už vyrážíte s početnou rodinou či partou přátel. Ubytování nebývá až tak velký problém sehnat ideální, s dopravou to však je často složitější. Co když jedete někam dál a jste rozděleni do několika vozů, nedej bože, aby v každém autě byl jen jeden řidič… Často je hned předem zaděláno na pěkný stres.

multivan, mikrobus, Malý dobrodruh
Multivan je ideálním řešením pro dovolenou v partě.

„Každý rok jezdíme s dalšími třemi rodinami na nějaká hezká, byť vzdálenější, místa v Evropě. V našem případě řídí auto jen manžel, já mám na delší trasy strach. Takže je docela brzo unavený a často jsme to právě my, kdo někde sjede z trasy. Jen kontrola nad ostatními vozy, aby se někde nezatoulaly, zabere celé skupině hodně energie,“ říká Jana Pavelková z Prahy.

Letos proto už i cestu na dovolenou chtějí pojmout jinak, pohodlněji. „Rozhodli jsme se, že si prostě půjčíme mikrobus. Všichni, kdo řídí, se mohou v pohodě na dlouhé cestě střídat, což je určitě bezpečnější,“ dodává.

Mikrobus vám ušetří peníze hned několikrát

Dovolená mikrobusem v případě cestování větší skupiny lidí je ostatně současným fenoménem. Půjčovny dnes nabízejí mikrobusy s počtem míst od osmi až klidně po dvacet. Řídit je není nijak složité a stačit vám bude řidičský průkaz pro osobní vůz.

Dalším plusem pak je rozhodně i to, že ušetříte na pohonných hmotách, ale také na dálničních poplatcích, různým mýtném za průjezdy tunelů i mostů apod.

A na kolik vás vyjde pronájem mikrobusu? Pravidelně nejnižší ceny najdete na http://www.pronajemdodavek.cz/pujcovna-mikrobusu.php , kde nabízejí ze dvou modelů mikrobusů (Ford Transit Minibus pro 9 pasažérů nebo Volkswagen Multivan T4 pro 7 pasažérů). Jednoduše si ho zamluvíte on-line a je to.

Ale k ceně: pronájem na 1-3 dny pořídíte od 1800 Kč/1 den pronájmu, na 4 – 9 dnů od 1600 Kč/1 den pronájmu, na 10 – 16 dnů od 1500 Kč/1 den pronájmu, 17-23 od 1400 Kč/1 den pronájmu a 24 – 30 od 1300 Kč/1 den pronájmu. To přece není vůbec špatné…

Tags:

One Comment

  1. Dobrá cenová nabídka. Otázkou je, zda zapůjčení dodávky bez řidiče je výhodou či nevýhodou. Na jednu stranu je dobré cestovat ve více lidech s tím, že se řidiči střídají, ale má to celou řadu omezení: nikdo z řidičů si nedá vychlazené pivo, řidič se nikdy nemůže naplno zapojit do aktivit celé party během řízení vozu, či u řidičů, kteří se střídají na večerní / noční řízení vozu, mají rozhozený režim spánku / dne.
    Proto raději volím cestování velkou skupinou lidí mikrobusem, akorát s osobním řidičem, který naše cestování mnohdy usnadní. Sice je to o pár korun dražší, ale myslím si že se to stejně vyplatí s ohledem na to, že se tato částka rovnoměrně rozdělí počtem cestujících.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*