Chcete zažít typicky vánoční atmosféru s herci, bubeníky a zpěváky? Pak v sobotu 15. prosince navštivte město Mikulov, kde na Náměstí proběhne adventní jarmark.

Vánoce v Mikulově, Malý dobrodruh
Zažijte typicky vánoční atmosféru s herci, bubeníky a zpěváky v Mikulově. Foto: www.mikulov.cz

Od 11 hodin dopoledne čeká na návštěvníky vánoční jarmark s nabídkou rukodělných výrobků, které se mohou stát vítanou inspirací pro poslední nákupy dárků. Nebudou chybět ani stánky s občerstvením pro zahřátí a s kulinářskými dobrotami.

Živý betlém

„Děti se můžou těšit na živý betlém se zvířátky a výtvarné dílničky, které pro ně od 13 hodin připravilo v prostoru tanečního sálu městského úřadu občanské sdružení 7 DNÍ. Děti si zde můžou vyrobit vánoční přáníčka či jmenovky na dárky“, uvedla k programu produkční Pavlína Janderková.

V době od 10 do 15 hodin bude zpřístupněn také kostel sv. Václava. Odpoledne od 14 hodin jsou diváci všech generací vítáni na velké podívané –  divadlo Kvelb ve svém představení na chůdách ukáže zjevení andělů se sáněmi, rozezní se rolničky a do města vstoupí tajemná, slavnostní nálada. V dalším vstupu představí koledy, tradice a zvyky Vánoc.

Zazpívejte si koledy

Vystoupí i národopisný soubor Palavánek a hudební inspiraci v afroamerických kořenech představí sbor Mamina Gospel z Břeclavi. Alternativu tradičnímu pojetí koled nabídne energické bubenické vystoupení Jumping Drums. Závěr programu bude patřit kapele Denwer z Březí.

Další informace k programu na www.mikulov.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*