Tak takovéhle lanové centrum, ovšem s nepřebernými atrakcemi a zábavou, jste u nás pravděpodobně ještě neviděli. Něco tak impozantního, jsme při návštěvě Mirákula v Milovicích nečekali ani my. O zábavu měli na celý den postaráno děti i dospělí a je to jedno z mála míst v České republice, kam se jistě rádi vrátíme. A asi, jak děti porostou, nejen jednou…

Mirakulum, Malý dobrodruh
Unikátní hrad nebo pořádné lanové centrum? Obojí: Foto: www.mirakulum.cz

Vstupné činí o víkendu 150 korun na osobu, ovšem děti, které se na měřidle netknou hlavou 90 centimetrů, vkráčí branou zdarma. Nadšené budou už z prolézaček a dřevěného vláčku u vstupu, a to jste ještě nezačali. Jakmile uděláte pár kroků, jste u obří trampolíny, na kterou mohou i dospěláci a že se tady vyřádíte: má rozměry 25 x 13 metrů (menší je pak kousek odsud v tzv. zemi prasátka Pigyho).

Vzhledem k tomu, že na dohled už jsou na akátových konstrukcích zavěšeny lana ve výšce od 60 centimetrů až 4,5 metru, síťové chodby, prolézačky, pro dospělé možná až děsivé visuté mostky a lávky.

Mirakulum, Malý dobrodruh
Obří trampolína je jednou z mnoha atrakcí unikátního parku. Foto: www.mirakulum.cz

Mirakulacký hrad hned vedle, to je skutečně pořádný adrenalin! Počítejte s tím, že se vydáte do desetimetrových výšek i podzemí (čelovky tady nejsou od věci – pod Mirakuem se vinou hned 3 podzemní okruhy), místo dlažby či dřeva se budete někdy doslova plazit po lanech, jindy se sklouznete anebo romanticky zastavíte na rozhledně. A protože děti z něj jen tak nevyjdou, můžete si chvíli odpočinout na lavičkách, rozložit si na plácku před hradem deku, anebo se jít do kiosků občerstvit. Ale udělejte to až po sjetí dvanáctimetrového tobogánu…
Parku pak jistě vévodí čtyři obří houpačky, které jsou určeny větším dětem, ale také dospělým. Jsou zavěšené ve výšce 12 metrů a vy na nich můžete houpat v délce až 20 metrů.
Točit a houpat se tady ostatně můžete skoro všude, v zadní části Mirakula jsou pak zařízení i pro menší děti a nám se moc líbil tzv. viper, silný pletenec provazů, pro jehož rozpohybování se musíte pohybovat celá rodina pěkně koordinovaně.

Minizoo: vzhůru za kozami a oslíky!

Mirakulum, Malý dobrodruh
Minizoo s oslíky, kozami a ovečkami. Foto: www.mirakulum.cz

V zadní části Mirakula stojí atrakce, kterou se nechejte nakonec, odsud totiž děti prostě nedostanete… Mají zde na dvacet oslíků, malých koz a ovcí a děti se mohou vydat za nimi – nedávejte jim však vlastní potraviny – větší zážitek je zakoupit jim tady krmení.
Nejmenší malí dobrodruzi se určitě vyřádí i v kouzelné Zemi prasátka Pigyho s malým hrádkem v pestrých barvách, který si rovněž mohou dosytosti prolézat.
Pro všechny dychtící po troše vzdělání je tady navíc ještě Lesní naučná stezka vedoucí na ploše 4 hektarů pestrým lesem a pro děti to bude moc příjemná hodina přírodopisu.

Vstupné: Jednodenní úterý – pátek – 100 Kč, sobota + neděle a svátky s programem – 150 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) – 500 Kč; každé 3., 4. či 5. dítě vstup 100 Kč, a to i o víkendech!, děti do 90 cm výšky mají vstup zdarma.

Více na www.mirakulum.cz

Text: Zuzana Rybářová

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*