Sportovní klub Oxygen Příbram, Malý dobrodruh
Sportovní klub Oxygen. Foto: Jaroslav Appeltauer

Špičky českého, a často i světového, sportovního aerobiku se utkají na mistrovství České republiky 24. – 25. října 2015 v Mladé Boleslavi. Více než 780 závodnic a závodníků tady předvede to nejlepší, s čím se hodlají představit na blížícím se mistrovství světa na karibském Martiniku.

Se svými propracovanými sestavami se na Mistrovství ČR ve sportovním aerobiku v Mladé Boleslavi představí ti nejlepší čeští závodníci v kategoriích Sportovní aerobik, Fitness aerobik, Aerobic Team Show a Aerobik Group Performance. Těšit se tak můžete na zástupce národní aerobikové elity včetně úspěšných medailistů z minulých mistrovských klání.

Největší souboje o postupová místa jsou tradičně očekávány u individuálních sestav žen, kde mezi horké favoritky patří Kristýna Zahradníčková, která letos získala stříbrnou medaili ve Sportovním aerobiku žen na Mistrovství Evropy. Z toho si letos Češi odvezli celkem 19 zlatých medailí a celkově 48 medailí! Dosáhli na nejvíce kovů ze všech 12 zúčastněných zemí a potvrdili, že jsou světovou špičkou ve sportovním aerobiku.

„Český tým pravidelně potvrzuje svou vedoucí evropskou pozici v tomto sportovním odvětví. Obrovské množství medailí, zejména v kategoriích kadetů a juniorů, nám dává velké naděje do dalších let,“ říká Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz s tím, že letošní Mistrovství ČR ve sportovním aerobiku bude mít výjimečnou atmosféru. „Jsme favority na mistrovství světa, které se bude konat letos v prosinci na karibském ostrově Martinik, a závodníci tedy mohou o tomto víkendu v Mladé Boleslavi ukázat, s čím a v jaké kondici se hodlají utkat se soupeři z celého světa.“

Mohlo by se hodit: Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz patří mezi nejaktivnější sportovní svazy v ČR: sdružuje na 80 sportovních klubů, 2 500 aktivních členů a každoročně pořádá přibližně 40 sportovních soutěží. Jeho reprezentační týmy patří mezi nejúspěšnější na světě.

Jak se připravují závodníci:

Aerobic Junior Club Ivany Mrňákové

Zlatou medaili a titul mistryně Evropy mladší juniorské kategorie ve sportovním aerobiku si z nizozemského Dordrechtu letos přivezla Tereza Kudláčková z Aerobic Junior Clubu Ivany Mrňákové. Jak se připravuje na MČR? „Trénuje šest krát týdně tři čtyři hodiny, z toho čtyřikrát týdně dvoufázově. Ještě ráno před školou u boxera Lukáše Konečného absolvuje kruhové tréninky, silové tréninky a běh, dva krát týdně navštěvuje hodiny alpinningu své trenérky Ivy. Kromě tréninků sportovního aerobiku pak ovšem také navštěvuje hodiny pilates, dělá jógu a také se věnuje zdravé výživě – dokonce si sama sestavuje i jídelníček. Je pilná a zodpovědná,“ chválí naději českého sportovního aerobiku Iva Oliveriusová.

Sportovní klub Oxygen

Dvě zlaté medaile a jeden bronz z Mistrovství Evropy přivezla domů také děvčata ze sportovního klubu Oxygen z Příbrami. Seniorskému týmu se tehdy podařilo získat zlaté medaile i v obrovské konkurenci ruských týmů, které obsadily zbylé příčky na stupních vítězů. Jsou tak v zorném poli žhavých favoritů i na blížícím se mistrovství ČR. „Holky trénují pětkrát až šestkrát týdně, klasické tréninky ještě doplňují například o lekce zumby, piloxingu, bodypumpu a crossfitu. To vše je posouvá dál,“ říká trenérka Senior stepu Oxygen Lenka Chlebnová, která má v týmu své dvě dcery. „Občas to tedy na tréninku pěkně jiskří, ale právě díky tomuto spojení patří tento náš tým ke světové špičce.“

Fitness Studio Louny

Úspěchy tohoto klubu trvají už 9 let a zasluhují se o ně především skvělé závodnice, mezi které patří například naše horké želízko v ohni sportovního aerobiku žen Kristýna Zahradníčková. Letos začala studovat vysokou školu a doufáme, že nepřijede domů bez medaile, jak se tomu ještě na žádném z mistrovství – ať už České republiky, Evropy nebo světa, nestalo. Připravuje se skutečně zodpovědně, trénuje sedmkrát týdně dvě hodiny a dvě hodiny týdně ráno. Seniorské trio ve složení Klára Benešová, Natálie Přibylová a Kristýna Zahradníčková trénuje každý den a jejich vzory jsou jejich partneři, kteří jsou také velcí sportovci a ženou děvčata stále dál a dál. Pozitivní je, že je maximálně podporují tím, že trénují s děvčaty,“ říká trenérka a choreografka Jitka Hofmannová z Fitness Studia Louny.

Aerobic Team Chuchle

Má členskou základnu 45 závodníků a řadí se dlouhá léta mezi top špičku klubů v ČR. Na letošním Mistrovství Evropy se stal nejúspěšnějším klubem šampionátu se ziskem tří zlatých a dvou stříbrných medailí a předvedlo se celkem 26 závodníků tohoto klubu! Na Mistrovství světa, které se letos bude konat na Martiniku, budou z klubu ATCH Českou republiku reprezentovat Veronika Frantová – Mistryně Evropy 2015 v kategorii 11 – 13 let ženy, tým Fitness Aerobic Grande Junior – Mistryně Evropy 2015 a tým Fitness Aerobic Petite Senior – Mistryně Evropy 2015.
„Děvčata kromě tréninku aerobiku a choreografií zařazují do přípravy také atletické tréninky ve spolupráci s ASC Dukla Praha, technickou přípravu ve spolupráci s mistrem světa ve sportovním aerobiku Jakubem Strakošem a fyzioterapeutické poradenství ve spolupráci s Markétou Sílovou,“ říká trenérka Veronika Buriš z Aerobic Team Chuchle, která v současné době kromě svých 45 špičkových závodnic musí také zvládat svoje dvou a půl letá dvojčata Tadeáše a Tobiáše, kteří se starají o zpestření přípravy závodníků na trénincích a jsou skvělými maskoty celého klubu.

Více informací najdete na http://fisaf.cz/zavody-aerobik-24-25-10-2015-m-boleslav/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*