Chystáte se na výlet do Mnichova? Podívejte se na místa, která činí Mnichov jedno z nejnavštěvovanějších měst Německa. V našem přehledu vám poradíme, které památky stihnete navštívit za jeden den. Poctěte návštěvou náměstí Marienplatz, které zdobí Nová radnice s orlojem, zdolejte schody vedoucí do věže kostela Frauenkirche a občerstvěte se nefalšovaným mnichovským pivem.

Jak cesta na otočku funguje? Ráno v 7:00 nastoupíte do autobusu Eurolines, který vás ve 12:00 dopraví do Mnichova, v 17:00 se vydáte domů předat ty krásné zážitky přátelům. A pozor: Zpáteční jízdenky do Berlína i Mnichova až do 15. 6. pořídíte za 900 Kč (z Brna 1 310 Kč)! V autobusech Business Class máte navíc rozšířený prostor na nohy a zdarma WiFi v ČR i zahraničí, zásuvky 230 V, denní tisk, časopisy a 0,5 l lahvičky vody. Více www.eurolines.cz.

Mnichov a památky – Marienplatz

Srdcem Mnichova je Marienplatz, Náměstí Panny Marie s překrásnými historickými monumenty a kostely, kterým vévodí mariánský sloup se zlatou sochou Panny Marie, Stará radnice, Nová radnice se slavným orlojem, který je pastvou nejen pro oči, ale i pro uši. V 11 hodin dopoledne se zde rozezvučí zvonkohra a spatříte 32 soch v životní velikosti, zastupující známé osobnosti bavorské kultury. Třešničkou na dortu je zlatý ptáček, jenž třikrát zacvrliká na znamení toho, že show je u konce a vy se můžete vydat na pravý bavorský oběd nebo pokračovat ve své cestě napříč netradičními památkami Mnichova, o kterých se také dovíte v článku – Mnichov a památky jinak.

Mnichov a památky – Frauenkirche

Frauenkirche, Malý dobrodruh
Frauenkirche vyniká svými dvěma kupolemi. Foto: Deutsche Zentrale für Tourismus e.V. /Kiedrowski, Rainer

Kolik lidí se vejde do jednoho kostela? Frauenkirche dokáže pojmout až 20 000 návštěvníků! Gotickou stavbu z 15. století poznáte podle dvou cibulovitých kopulí na věžích, jejichž design byl využit i k výstavbě Skalního dómu v Jeruzalémě. Věže poskytují krásnou vyhlídku na město i bavorské Alpy v pozadí. Frauenkirche je často orientačním bodem turistů, aby se v městě, kde žije 1, 4 milionů lidí, neztratili.

Pokud by vám ty vyhlídky nestačily, můžete ještě pět minut chůze odsud vystoupat 299 schodů na vrchol 91 metrů vysoké věže nejstaršího kostela v Mnichově. Místní mu neřeknou jinak než Starý Petr, vždyť tu stojí od 11. století.

Mnichov a památky – Olympijský park

olympijský stadion, Malý dobrodruh
Vydejte se a oblíbené místo všech sportovců. Foto: Deutsche Zentrale für Tourismus e.V. /Cowin, Andrew

Konec památek a teď něco i pro pány. Rok 1972 byl pro Mnichov významný, protože hostil XX. letní olympijské hry. A aby se zde sportovci z celého světa cítili dobře, byl vystavěn olympijský park, který na svou dobu vynikal revolučním až futuristickým vzhledem. Jeho poznávacím znamením je střecha stadionu, která má podobu beduínského stanu krytého akrylovým sklem.  Dnes je centrem bohatého mnichovského kulturního dění a třeba budete mít na kousek nějakého koncertu nebo zápasu štěstí i vy.

Malý tip pro vás: Kam zajít v Mnichově na pivo?

Mnichov je známý dobrým pivem, klobásami a preclíky, a tak byste jej neměli opustit, aniž byste si na „jedno malé“ zašli. Jak chutná Mnichov? To zjistíte v nejznámější pivnici na světě v Hofbräuhausu, jen pár kroků od Marienplatz, která je neopomenutelnou součástí mnichovské historie i kultury. Místní sládci vaří vlastní pivo už od roku 1589, dočkáte se i zábavy v tradiční atmosféře, o kterou se postarají místní kapely. A hlady také neumřete, pokud ochutnáte speciality mnichovských řezníků. Jestliže milujete pivo, jídlo a zpěv, pak je Hofbräuhaus pro vás tím pravým místem

Více informací na www.eurolines.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*