Nedávno jsme se na Zámek Mníšek pod Brdy vydali i s dětmi na skutečně podařenou prohlídku. Zámeckými komnatami nás totiž provázela pohádková babička Růženka, děti pobavila, něčemu se naučily v pohádkovém kvízu a v zámeckém sklepě zase mohly oči nechat na nespočtu pohádkových postav.  Tolik je to bavilo, že jsme se už začali dívat po dalších pohádkových prohlídkách. A že jich tady v zimě nebude málo!

Mníšek pod Brdy, Malý dobrodruh
Zámek Mníšek pod Brdy zve už 1. prosince na Mikulášskou nadílku s divokými čerty!

Co se sem vydat i v čase předvánočním, klidně třeba na Mikuláše…V neděli 1. prosince totiž Mníšek pod Brdy navštíví čerti a Mikuláš s pořádnou nadílkou pro děti!

Ovšem už nyní jsou tady pěkně zabydlené pohádkové bytosti. Co byste řekli na Prohlídku zámku s andělem (od soboty 23. 11. 2013, vždy od 16:00 hodin), kdy budete už za příjemného šera procházet tajemnými zákoutími zámku, vyslechnete si vyprávění o jeho bývalých majitelích a jejich osudech, (mimochodem jedním byl například Servác „Anděl“) ale potkáte se i s živými obyvateli zámeckých komnat – s andělem, bílou paní, Sněhurkou, čarodějnicí nebo u dětí s tolik oblíbeným čertem Brdíkem.

A s kým všichni čerti šijí, mohou se na Zámek Mníšek pod Brdy vydat na Prohlídku přímo s čertem Brdíkem, který sem přišel navštívit víly – čtyři sestry, které dřív chodily tančit na palouček. To a mnohé další se dozvíte v pokojích pro hosty, kde jsou kromě nich zabydlené i další pohádkové loutky – ježibaba, princezna Růžička, vodník a mnozí další.

Pokud chcete dětem přiblížit adventní zvyky, doporučujeme se sem vydat na Vánoční prohlídky, které začnou od soboty 30. listopadu: každý víkend až do 15. prosince, začátek bude vždy od 11:45. Do svátečně vyzdobených  zámeckých místností vás tentokrát zavede krásná Zimní královna, veselá hastrmanka nebo legrační zámecký čert. Děti si vyzkoušejí vánoční zvyky, které pak můžete hezky praktikovat i doma: pouštění lodiček, házení botou, rozkrojí si jablíčko a také si už ozdobí stromeček. A možná pod ním už najdou i malý dárek!

 

Více na www.zamek-mnisek.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*