Pokud jste v jakémkoliv věku propadli světoznámé stavebnici lego, tohle bude něco pro vás – a hlavně pro vaše děti. V centru Prahy stojí totiž největší Muzeum Lega na světě!

Muzeum Lega Malý dobrodruh
Pražské Muzeum Lega je vůbec největší na světě.

Všechno to začalo vlastně tak, že jeden soukromý a velice nadšený sběratel měl tolik překrásných děl postavených z lega, že už je prostě neměl doma kam dávat… A tak se jeho nadšení proměnilo v něco zcela unikátního:

Než do Muzea Lega na Národní třídě v Praze vstoupíte, navnadíme vás několika poměrně šokujícími čísly: ve 20 tématických expozicích tady uvidíte více než jeden milion těchto kostiček poskládaných do 2500 unikátních modelů: od krásných domečků, které nadchly naši pětiletou dceru Marii až po jezdící vláčky, houkající auta, celá města, spoustu známých staveb včetně Eiffelovky, Sochy Svobody a Taj Mahalu až po pirátské lodě, svět kouzel Harryho Pottera nebo pořádně vychytané vesmírné lodě Star Wars.
Ve třech patrech si každý najde to svoje, ačkoliv – ruku na srdce – přece jen více věcí je tady pro kluby (pokud vaše holčičky netíhnou od kolébky k architektuře a vesmírným soubojům).
Ocenili jsme však hned několik míst, kde si děti mohou dosytosti z kostek stavit a prostor v prodejním vestibulu, kde si můžete poměrně levně dokoupit jednotlivé díly lega, která se nějak poztrácela či by vám bodly k dalším uměleckým dílům.

Více na www.muzeumlega.cz

O autorovi: Zuzana Rybářová (255 dalších článků)

Mgr. Zuzana Rybářová, mediální konzultant a zároveň známá novinářka zaměřující se na cestovatelský sektor. Pracovala mj. jako šéfredaktorka časopisu Travel Digest, dnes je sama sobě šéfem v kreativní agentuře Amaze.cz, v níž působí především jako konzultantka v oboru Public relations. A samozřejmě: vede portál Malý Dobrodruh.cz a je pravidelným hostem pořadu Sama doma České televize. Více si o ní můžete přečíst zde: Zuzana Rybářová - profil.


(Visited 737 times, 1 visits today)

Související články

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*