Rádi byste si někam vyjeli, ale odrazuje vás zdlouhavá cesta? Poznejte krásná evropská města s čtyřmístným letounem Cirrus.

Letoun, Malý dobrodruh
Komfort v letadlech je k nezaplacení. Foto: www.aerotaxi-europe.cz

Poslední roky stále roste obliba zážitkových dárků a jedním z nich jsou rozhodně letecké výlety soukromým letadlem. „Za poslední čtyři měsíce vzrostl o tyto výlety zájem o více než šedesát procent oproti minulému roku. Lidé už mnohdy nevědí, čím by se obdarovali a toto je jedna z nejvíce netradičních a přitom dech beroucích záležitostí,“ říká Pavel Hradecký z Aerotaxi-Europe.cz, který létá čtyřmístným letounem Cirrus po Evropě.

Největší úspěch podle něj mají celodenní výlety do Alp, z čehož nejkrásnější je Zell am See nebo Salzburg. Pro koupání v Jadranu je nejvýhodnější Portorož. Je nejblíže a i jednodenní výlet s koupáním v moři se dá snadno naplánovat tzv. „na otočku“. Lidé se při všech výletech mohou kochat dlouhým vyhlídkovým letem nad Alpami či dalšími krásnými místy, a protože jsem zároveň instruktor, mohu je nechat letadlo chvíli řídit, z čehož mají často největší zážitek.“

Přistání u Zell am See

Zakončení tohoto 1:20 hodiny trvajícího letu je jednoznačně kouzelný. Letíte nad vrcholky Alp a přistanete hned u nádherného jezera Zell am See. Můžete se vydat na romantický výlet kolem něj pěšky, v průzračné vodě si zaplavat a pak si třeba ještě posedět v jeho středu na lodičce. Anebo si můžete přímo na letišti půjčit kolo či skútr a trochu se projet po okolí. Ideální kulisy pro nadšené golfisty skýtá zdejší green a nakonec si můžete dát skleničku něčeho dobrého a dopřát si rakouské speciality v jedné z mnoha zdejších restaurací. Rodiny s malými dětmi ocení možnost nechat se vyvézt lanovkou sousedící s letištěm na vrchol… , kde je pro ně připravena pohádková trasa s mnoha atrakcemi, kde se vyřádí jak děti, tak i dospělí. A pokud si v létě chcete užít trochu zimních radovánek, můžete si jet zasáňkovat na nedaleký Kaprun, jehož věčně zasněžené vrcholky vidíte již z letiště.

Na skok k Mozartovi

Do rodiště Wolfganga Amadea Mozarta doletíte za 1 hodinu a hned pochopíte, čím si získal turisty z celého světa: starobylý Salcburk obklopují křišťálově čistá jezera a nedaleko se tyčí majestátní vrcholy Alp. Spousta lidí sem míří za krásami UNESCO i proto, že se zde pořád něco děje. No považte, kde jinde se koná více než 4000 kulturních akcí za rok? Můžete nahlédnout do zámku Mirabell s krásnou zahradou, do pevnosti Hohensalzburg, projít si Staré město a nově je přístupný rovněž Domquartier – salcburský dóm a klášter v jednom, který po více než 200 letech zpřístupnil jedinečnou muzejní prohlídku s více než 2000 exponáty na ploše 15 000 m². Nebo jste příznivci skvělého designu, architektury, gastronomie, současných i historických strojů  a adrenalinových závodu Red Bull race? Pak jistě přivítáte možnost vstoupit do slavného Hangáru 7 a to přímo z letištní plochy VIP zónou.

Za vůní růží do Portorože

Do města růží, jak se Portoroži přezdívá, se letounem dostanete za 2 hodiny 20 minut a od této chvíle (ale vlastně už po celou dobu letu) se budete cítit jako v jiném světě. Růže jsou na každém kroku, stejně jako jachty pomalu na každém kousku moře… Ovšem nejvíce si zde asi užijete krásné písčité pláže, která je vůbec nejdelší pláží Slovinska. Až si odpočinete, můžete se přidat k hráčům volejbalu, vyzkoušet windsurfing, půjčit si vodní skútr, loďku anebo třeba rovnou plachetnici. Připočtěte si spoustu typických hospůdek v romantickém přístavu a pokud se sem vydáte v létě, možná se na chvíli pokocháte i sochařskými kousky na mezinárodním sochařském setkání Forma Viva.

Benátky pro zamilované

Do města postaveného na celkem 118 ostrovech, které spojuje 400 (!) mostů, se letounem dostanete za 2:30 hodiny. Místo, kde se vše točí kolem vody, poznáte nejlépe z lodního autobusu, který vyráží z Piazzale Roma. Proveze vás kolem všech velkých památek podél hlavního obřího kanálu Grande a kdykoliv chcete, můžete vystoupit a věnovat se tomu, co vás baví nejvíce – třeba posezení v kavárně na náměstí Náměstí svatého Marca s krásnou bazilikou a tisíci holubů. Přes slavný Most vzdechů dojdete do Dóžecího paláce s někdejším vězením, které údajně obýval i Casanova. Než opět vzlétnete, vydejte se ještě k mostu Rialto, kde se prý plní sny…

Seznamte se s letní módou v Miláně

Do města módy doletíte za 2:45 hodiny a pak už čeká všechny, kdo si chtějí užít nakupování ve velkém stylu, a přitom nezruinovat své konto, ráj na zemi. Hned vedle slavného Milánského dómu (mimochodem, ten byste taky neměli vynechat) najdete obchodní dům Rinascente, který zde stojí už od roku 1865. Vybírat zde můžete ze všech velkých módních značek, netradičně pojatý obchod známé italské značky kosmetiky Pupa a v horním patře je skvělá restaurace a lahůdkářství s dobrotami z celé Itálie. Pokud se do Milána vydáte v neděli ráno, navštivte na Piazza Affari trh s jedinečnou atmosférou, na kterém koupíte úplně všechno: starožitnosti, šperky i zajímavé módní kousky. A když vás nakupování trochu zmůže a přece ještě budete mít trochu času, vydejte se do lázní Terme Milano na Piazzale Medaglie d’Oro, je to oáza klidu než se opět vydáte do oblak.

Více na www.aerotaxi-europe.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*