Vysoké nafukovací matrace jsou dnes velmi populární jak na spaní v přírodě, tak jako nouzové lůžko pro návštěvy v domácnostech – mohou dosahovat až výšky postele. Spaní na nich je ale jeden velký kompromis,“ říká Jaroslav Skalka, pořadatel Výstavy stanů v pražských Letňanech, kde mají až do 11. srpna největší výběr nafukovacích matrací v České republice a vše si můžete v klidu vyzkoušet.

nafukovací matrace, Malý dobrodruh
Nafukovací matrace se stále více používá jako velice skladná postel pro hosty. Foto: archiv 4camping.cz

Velký pozor si rozhodně dejte na nápadně levné matrace: jsou celogumové a spáč se k nim potem přilepí! Kvalitnější matrace mají povrch pevnější s nalepeným textilem podobným semiši.

Nespornou výhodou nafukovacích matrací je to, že připomínají klasikou postel – lépe se z ní vstává i na ni sedá. Další nezpochybnitelnou devizou je pak jistě i její minimální velikost a hmotnost ve sbaleném stavu. Jednoduchá je i její údržba – stačí ji otřít houbičkou, či hadříkem namočeným v mýdlové vodě. Při sušení pak dejte pozor na přímé slunce, které matraci velmi rychle ohřeje a mohla by prasknout!

„Zapomeňte také na nafukování matrace ústy, mohlo by vás to velmi vysílit. Použijte pumpičku, či kompresor, který často bývá součástí matrace. Tlak si pak můžete regulovat tlačítkem na ovladači,“ upozorňuje Skalka s tím, že při nákupu je dobré počítat s tím, že změna tlaku a okolní teploty budou mít vliv na rozměry matrace. Je proto nutné počítat s rezervou. Na Výstavě stanů v Praze najdete vystaveny tři stovky stanů, tedy není problém najít obdobný tomu vašemu a matraci si sem zkusit umístit.
Karimatka Outwell Flock Excellent King je nafukovací postel, ideální pro občasné návštěvy. Má dvojitý ventil pro rychlé napouštění i vypouštění, příjemný velurový povrch, transportní tašku a zvýšené okraje. Cena:1 839 Kč, prodává www.4camping.cz.

Karimatka Campingaz Quickbed je velmi komfortní nafukovací matrace. Jedná se o jednoduchý základní model se semišovým povrchem. Je ideální pro rodinnou turistiku, autoturistiku nebo delší pobyt na jednom místě. Uplatnění nalezne ale i určitě doma. Je opatřena tzv. Airtight systémem, který zaručuje dokonalou těsnost ventilu a zabraňuje postupnému unikání vzduchu. Cena 474 Kč, více na www.4camping.cz a na Výstavě stanů v Praze.

Karimatka Outwell Flock Classic Double je nafukovací matrace pro dva spáče. Je vyrobena z pevného PVC potaženého velurem. Je vhodná na použití doma i ve stanu. Je vybavena dvojitým ventilem pro rychlé napouštění i vypouštění. Cena: 919 Kč, více na www.4camping.cz a na Výstavě stanů v Praze.

Karimatka Outwell Flock Classic Double with Pilow je nadstandardní verze matrací z řady Flock Classic se zabudovanou nožní pumpou a polštářem. Pumpa, která je přímo zabudovaná v matraci usnadňuje transport, protože nemusíte sebou vozit extra pumpu.Je vyrobena z pevného PVC potaženého velurem. Cena: 1 149 Kč, více na www.4camping.cz a na Výstavě stanů v Praze.

Karimatka Outwell Flock Excellent Double je velmi je vysoká a extra pohodlná nafukovací matrace, ideální do stanu i na doma pro občasné návštěvy. Má dvojitý ventil pro rychlé napouštění i vypouštění, příjemný velurový povrch, transportní tašku a výšené okraje. Hrozí, že ji vaše děti budou používat jako trampolínu! Cena: 1 609 Kč, více na www.4camping.cz a na Výstavě stanů v Praze.

 

One Comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*