Městys Náměšť na Hané ve spolupráci s Rodinným centrem Pohádka pořádají  v neděli 5. června zámecký dětský den!

Foto: www.namestnahane.cz

Akce vypukne ve 14,00 hod. v zámeckém parku v Náměšti na Hané. V 15,30 hod. se můžete těšit na divadelní představení, následovat budou soutěže pro děti, k dispozici těm nejmenším bude po celé odpoledne skákací hrad, dětský herní koutek a nakonec přijde překvapení s Klaunem a spousta další zábavy! Vstupné 20 Kč. Více informací na http://www.namestnahane.cz/

Zajímavosti o Náměšti na Hané:

– Městys ležící na soutoku říčky Šumice a potoka Baběnce 14 km západně od Olomouce letos oslvaí 870. výročí od první písemné zmínky o něm.

– Obec byla a je kulturním střediskem západní části Olomouckého okresu. Pořádané kulturní akce mají mnohdy nejen místní ale i celostátní charakter např. Hanácké slavnosti,folkový festival “Zahrada”aj.

– Díky zalesněnému, kopcovitému, velmi romantickému údolí Šumice mezi Náměští a Laškovem – přírodnímu parku Terezské údolí – je Náměšť vyhledávaným turistickým centrem.

– Zámek Náměšť na Hané byl vybudován v 18. století v nejmodernějším stylu raně klasicistního baroka s francouzskými architektonickými vlivy. Stojí uprostřed kruhového parku, z něhož vybíhají do čtyř světových stran lipové aleje, a kde se koná výše zmíněný dětský den.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*