Claud Monet i císařovna Sissi vás zvou na návštěvu Vídně. Poznejte životy těchto významných osobností při prohlídce jedné z nejkrásnějších evropských metropolí. Pokud vás procházka unaví a budete se chtít ohřát, zajděte do do nejteplejšího muzea ve Vídni.

Vídeň, Malý dobrodruh
Kam za kulturou? Do Vídně! Foto: www.eurolines.cz

Otec impresionismu: Slavná díla jednoho z nejvýznamnějších impresionistických malířů, Clauda Moneta, vás okouzlí v Dolním Belvederu od 24. října 2014 do 8. února 2015. Monet nejenže vynikal ve svém oboru, stal se také inspirací mnohých současných umělců. Jak tento otec impresionismu ovlivnil rakouské umění, můžete odhalit na výstavě Claude Monet: Im Lichte Monets. Autobusy Eurolines se nyní do Vídně dostanete od 190 Kč za jednosměrnou promo jízdenku, www.eurolines.cz.

V kůži císařovny Sissi: Muzeum, které zachycuje život rakouské císařovny, letos slaví významné jubileum. Manželku rakouského panovníka za posledních10 let poznalo více než 6 milionů návštěvníků z celého světa. U příležitosti tohoto výročí se až do 1. února koná unikátní výstava zvaná Hedvábí – krajka – kožešina, na které se vůbec poprvé objeví šaty a doplňky, které nosila císařovna. Autobusy Eurolines se nyní do Vídně dostanete od 190 Kč za jednosměrnou promo jízdenku, www.eurolines.cz.

Za ohněm do Brennpunktu: Utečte před zimou a chladem do nejteplejšího muzea ve Vídni, kde jsou k vidění předměty, které dnes jen tak nevidíte: stará kamna, kotle i stroje na parní ohřev, který se dříve používal ve školkách, školách i nemocnicích. V 19. století si výrobci kamen zakládali nejen na tom, aby jejich výrobky dobře hřály, ale aby byly také krásně tvarované a zdobené. Pro děti je v tomto muzeu připraven speciální interaktivní program. Autobusy Eurolines se nyní do Vídně dostanete od 190 Kč za jednosměrnou promo jízdenku, www.eurolines.cz.

Více na www.Eurolines.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*