Autosedačky? Dětské autosedačky je třeba vybírat pečlivě a téma to je velké. Poradíme vám na základě testů ADAX a rad odborníků na dětské sedačky firmy Cybex.

Německý automotoklub ADAC zveřejnil aktuální testy bezpečnosti dětských autosedaček. Špatnou zprávou je, že z 33 zúčastněných modelů jich pět zcela propadlo a bohužel se jednalo i o dražší autosedačky renomovaných značek! Jistotou je naopak například značka Cybex, která získala nejlepší hodnocení bezpečnosti a mimochodem pochází z „české dílny“ – majitel Martin Poš je českého původu a na designu sedaček se podílejí také naši designeři!

Dětské autosedačky: Cybex a ADAC

Testování ADAC se zaměřuje na několik kategorií. Klíčovou je bezpečnost autosedačky jak při čelním, tak při bočním nárazu, dále se hodnotí ergonomie, lehkost manipulace a obsah škodlivých látek. Do hodnocení se zahrnují především nové či inovované sedaček pro daný rok, letos se jednalo o 33 modelů. Pět autosedaček, z nichž tři patří k renomovaným značkám, v testech naprosto propadlo a ADAC jejich použití nedoporučuje.

Pouze výjimečně získá v tomto testu autosedačka nejvyšší možnou známku, totiž hodnocení „velmi dobré“. V testech ADAC se to ale letos podařilo například značce Cybex, a to hned u tří sedaček, v kategorii bezpečnost. Konkrétně se jedná o modely Aton 2 s isofix bází i bez ní z kategorie 0+ a Juno-fix, autosedačku s bezpečnostním pultem ze skupiny I. Tyto sedačky se zároveň staly vítězem skupiny.

„Všem modelům od Cybexu je vlastní inovovaný systém ochrany proti bočnímu nárazu, tak zvaný L.S.P. Systém, který postupně absorbuje síly způsobené nárazem a výrazně zmenšuje riziko zranění,“ říká majitel světové značky autosedaček a kočárků Martin Poš, který má český původ.
Snad o to více ho potěšilo, že autosedačky Cybex nedávno dosáhly výborných výsledků také v českém testování spotřebitelského magazínu dTest.

Čím jsou výjimečné modely Cybex
Super bezbečná autosedačka pro miminka 

autosedačka, Cybex, Aton2, Malý dobrodruh
Autosedačku Aton2 pro nejmenší ocení zejména ti, kdo s dětmi často cestují. Foto: Archiv Cybex

Aton 2 (kategorie 0+, pro děti do 18 měsíců, či cca 13 kg) s isofix bází je vhodný pro novorozence a miminka. Odborníci ocenili skořepinu tlumící nárazy a chránící proti překlopení. Je kompatibilní s kočárkem CYBEX i jinými značkami. Cena 3290 Kč.

 

 

 

 

 

Autosedačka, která roste s dítětem

 

Pallas 2, Cybex, autosedačka, Malý dobrodruh
Autosedačka Pallas 2 disponuje rovněž speciálním bezpečnostním pultem. Foto: Archiv Cybex

Pallas 2 (od 9 měsíců do 4 let, 9-18 kg) je model disponující unikátním bezpečnostním pultem, který nahrazuje pětibodový pás a chrání tak dítě v případě nárazu efektivněji – funguje podobně jako airbag, který rozloží náraz ohrožující hlavu, hrudník i vnitřní orgány. Když dítě povyroste (cca od 3 let), můžete jej sundat a získáte autosedačku pro větší dítě (Solution X2 do 12 let a 36 kg). Má inovovaný systém ochrany proti přímému bočnímu nárazu. Cena 4899 Kč

 

 

Pohodlná autosedačka pro malého divocha

Solution X2, Cybex, autosedačka, Malý dobrodruh
Solution X2 ocení zejména rodiče dětí, které ani chvíli nevydrží v klidu. Foto: Archiv Cybex

Solution X2 (od cca 3 do 12 let, či 15-36 kg) je ten pravý model, který udrží malé neposedy v komfortním klidu. Má totiž patentovanou opěrku hlavy nastavitelnou do tří poloh a naklápěcí zádovou opěrku. Opět nechybí optimalizovaný L.S.P. Systém. Cena 3190 Kč.

 

 

Autosedačka pro maminky cestovatelky

Juno-fix (od 9 měsíců do 4 let, od cca 9 do 18 kg) je velmi lehký model (6,3 kg) usnadňující přenášení autosedačky z vozu do vozu. Komfort dítěti zaručuje hlavová opěrka výškově nastavitelná do 8 pozic a jeho maximální ochranu opět bezpečnostní pult! Cena 4390 Kč. Více informací o této autsedačce najdete zde: https://www.malydobrodruh.cz/2012/07/prevratna-novinka-autosedacka-cybex-juno-fix-s-bezpecnostnim-pultem/

Čech tvoří autosedačky pro hollywoodské hvězdy!

Nadnárodně působící společnost Cybex založil původem Čech Martin Poš v roce 2005. Vyrábí dětské zboží (autosedačky, kočárky a nosítka), které splňuje náročné bezpečnostní požadavky, je designově zajímavé a přitom plně funkční. O renomovanosti značky Cybex svědčí i její obliba u holywoodských celebrit jako je Sarah Jessica Parker či Matt Damon. Více na www.cybex-online.com. Výhradní dovozcem značky Cybex v České republice je Babystar, odborník na nejkvalitnější kojenecké a dětské zboží. Více na www.babystar.cz.

Kompletní výsledky testování ADAC najdete zde:
http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx

Všechny vítězné autosedačky a další dětské zboží naleznete na: www.babystar.cz

5 Comments

 1. U autosedaček vždy hledím na bezpečnost. Podle testů ADACu vycházejí sedačky od Cybexu velice dobře, takže vzhledem k ceně je to jasná koupě 🙂

  • redakce says:

   Naprosto souhlasím, nakonec jsem po poctivém zkoumáním koupila tuto značky pro obě dcery – 1,5 i 4 roky.

 2. zuzana says:

  Test se vážně hodí, právě vybírám autosedačku pro roční dceru, s čím máte zkušenost? Já vážně zvažuju ten Cybex s pultem protože už od nich mám kočárek a sporťák a mají neskutečnou výdrž!

  • pavla says:

   Já už mám jednu starší od Cybex a nemůžu si stěžovat, doporučuju i co se týká poměru cena/výkon.

   • Janka says:

    Plně souhlasím, my jsme už vyzkoušeli ty pultíkové – a kromě bezpečnosti – je tu obrovská výhoda, že se s ním zahraje i dítě (když mu tam připnete různá cimprlátka:-)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*