Kde jsou nejlepší cyklotrasy v Evropě? No přece v Německu! Tak rychle dejte své kolo do servisu, aby bylo připraveno na rozmanitý terén a hurá do Berlína a Mnichova. Kdo dojede do cíle jako první? 

cyklistika, Malý dobrodruh
Poznejte Německo ze sedla svých kol. Foto: @-Informationszentrum-Naturpark-Altmühltal-Andreas-Hub-Hub-Andreas.jpg

„Velkým trendem je nakupování jednosměrných jízdenek, kdy cyklisté jedou jednu cestu autobusem, druhou na kole. Kolo se přepravuje na některých linkách jako druhé zavazadlo zdarma, na spoji Praha – Drážďany – Berlín – Kodaň na speciálních závěsech za poplatek. I s bicyklem se tak můžete nechat pohodlně dopravit do vybraných přímých destinací, jejichž nabídka je letos skutečně široká,“ říká Pavla Lauermannová z Eurolines. Seznam 40 měst, kam se můžete svézt i s kolem najdete zde: https://www.elines.cz/cz/kam-cestovat-s-kolem

Berlin Wall Trail: nejoblíbenější cyklotrasa

Vůbec nejoblíbenější cyklotrasu Německa najdete v Berlíně. Na 160 km dlouhé asfaltové trase, která vás povede po stopách Berlínské zdi až do historie studené války, poznáte centrum města, ta nejdůležitější muzea a památky německé metropole. Pokud patříte do iRodiny (vlastníků iPhonů, iPadů), pak si do chytrého telefonu stáhněte aplikaci „The Berlin Wall“, která vám poví všechny zajímavosti. Mapa znázorňuje umístění zdi, obrázky a odkazy, díky kterým nebudete potřebovat průvodce. Autobusy Eurolines vás do Berlína zavezou již od 600 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif), jsou vybaveny speciálními závěsy pro snazší přepravu kol, díky nimž se pak nemusí balit a skládat (přeprava kola na nosiči za poplatek), více na www.eurolines.cz.

Berlin – Kodaň: jen pro zkušené

Na tuto cyklotrasu se mohou vydat jen ti, kteří mají už nějakou tu stovku kilometrů najeto. Ono zvládnout 650 km v mírně kopcovitém terénu není žádná legrace. Měli byste si naplánovat místa pro chvilkový “oraz”. Ideální volbou je region Braniborsko či Meklenburská jezera, kde si můžete smočit unavené nohy. Hranice Německa opustíte v Rostocku, kde se za pomocí trajektu dostanete do Dánska, odkud budete na trase pokračovat až do cíle. Autobusy Eurolines vás do Berlína zavezou již od 600 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif), jsou vybaveny speciálními závěsy pro snazší přepravu kol, díky nimž se pak nemusí balit a skládat (přeprava kola na nosiči za poplatek), více na www.eurolines.cz.

Berlín Dahme Cycle Rout: rodinné chvilky

Tato příjemná trasa začíná v Köpenicku, který je považován za zelené plíce Berlína, tak dýchejte zhluboka, ať tuto 123 km dlouhou cyklostezku udýcháte. Do batohu si přibalte i plavky, protože hrozí, že některý člen vaší cykloskupiny, zejména děti, budou chtít zastavit v Tropical Islands, původně hangáru pro vzducholodě, dnes jednom z nejvyhlášenějších vodních zábavních parků. Není možné odolat laguně, deštnému pralesu tvořenému 50 000 rostlinami a možná se i proletíte balónem. Jakmile vás lenošení přestane bavit, je čas pokračovat v cestě. Nezapomeňte ale na to, že se vaše trasa (Dahme Cycle Rout) protne s trasou bruslařů (Flaeming Skate Route), tím předejdete zbytečným úrazům. Cílem cesty je Kolpien a romantický pramen řeky Dahme. Autobusy Eurolines vás do Berlína zavezou již od 600 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif), jsou vybaveny speciálními závěsy pro snazší přepravu kol, díky nimž se pak nemusí balit a skládat (přeprava kola na nosiči za poplatek), více na www.eurolines.cz.

Isar Cycle Route – s dětmi napříč Mnichovem

Tato cyklostezka měří téměř 300 km a vyzkoušíte si na ní, jak rozmanitý terén vaše horské kolo zvládne. Cesta se táhne přes louky v Alpském podhůří, pokračuje do hornobavorských měst, kde je doslova povinností zastavit se na “jedno”, a vede až k farmářům s nachystaným čerstvým mlékem. Na této trase nehrozí žádné prudké stoupání. Ne nadarmo je označována za trasu vhodnou i pro rodiny s dětmi. Minimální dopravní provoz vám umožní v bezpečí se kochat pohledem na Karwendelské pohoří. Autobusy Eurolines vás do Mnichova zavezou již od 500 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif), jsou vybaveny speciálními závěsy pro snazší přepravu kol, díky nimž se pak nemusí balit a skládat (přeprava kola na nosiči za poplatek), více na www.eurolines.cz.

Mangfall Bike Trail – trasa pro začátečníky

Mapa Německa nebude nutná, pokud se rozhodnete pro trasu Mangfall Bike Trail, která vede přes rovinatý povrch a přívětivý terén. Stačí jet zhruba 50 km stále za nosem až do Rosenheimu, který je touto cestou připojen k Mnichovu. I cyklisté musí cestou nabrat síly, a proto se na této trase nachází pivovar Aying, jehož pivo dodává více energie než iontový nápoj. Autobusy Eurolines vás do Mnichova zavezou již od 500 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif), jsou vybaveny speciálními závěsy pro snazší přepravu kol, díky nimž se pak nemusí balit a skládat (přeprava kola na nosiči za poplatek), více na www.eurolines.cz.

Tajný tip na výlet v Mnichově: Olympiapark

Když už budete v Mnichově – ať už s kolem či bez – rozhodně se vydejte do Olympiaparku, unikátní architektonické stavby, kde se konaly Olympijské hry i MS ve fotbale. Speciální objevnou stezku ocení i vaše děti, které se tady navíc mohou svézt malým vláčkem. Úplně nejoblíbenější jsou ovšem fotbalové prohlídky do kabin velkých hvězd a vystoupat můžete i na 200 m vysokou olympijskou věž, z níž je neopakovatelný výhled. Projdete si Olympijský stadion i halu, kde dnes pro až čtrnácti tisícové publikum pořádají koncerty největší hudbení hvězdy planety jako Whitney Houston, Paul McCartney, Rolling Stones či Pink Floyd… Která celebrita měla největší ruce pak zjistíte v uličce slávy, kde otisky svých prstů zanechali Ozzy Osbourne, Elton John a mnozí další.

Více informací www.eurolines.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*