Mnoho turistů se vydává do Paříže či Londýna na prodloužený víkend, ale letos se opravdovým trendem stává právě Německo, které zaznamenává prudký nárůst turistů. Už jste byli v Berlíně nebo Hamburgu? Tak nemeškejte a rychle se tam jeďte podívat.

Berlín, Malý dobrodruh
Chcete se podívat do Německa? Pak zajisté musíte navštívit Berlín. Foto: www.germany.travel

Turistická země Německo odstartovala velmi pozitivně i rok 2013, již za leden je hlášen podle údajů statistického úřadu meziroční nárůstek přenocování zahraničních hostů v hromadných ubytovacích zařízeních s deseti a více lůžky 4,9 procent (kolem 3,8 milionů). “Turistická země Německo se těší velké oblibě u domácích i zahraničních turistů, a proto očekáváme i v roce 2013 velmi dobrý vývoj příjezdového cestovního ruchu v Německu,” vysvětluje Ernst Burgbacher, člen Spolkové vlády, parlamentní státní sekretář ministerstva průmyslu a technologie a pověřenec Spolkové vlády pro středně velké podniky v cestovním ruchu.

Německo plné kulturních aktivit

Přírůstky příjezdového cestovního ruchu v Německu se v roce 2012 nacházely nad evropskou i celosvětovou úrovní. „Za vynikajícími výsledky německého incomingu stojí velmi dobrá pozice Německa mezi cíli obchodních a služebních cest, stejně jako kulturních cest. Dobrý vliv na příjezdový cestovní ruch má také pozitivní image turistické země Německo,“ říká Petra Hedorfer předsedkyně představenstva Německé turistické centrály (DZT). V této souvislosti se Německo podle výsledků Travel & Tourism Competitiveness Report – aktuálního výzkumu Světového ekonomického fóra – nachází hned za Švýcarskem na druhém místě. Nejlepšího hodnocení v tomto výzkumu Německo dosáhlo v oblasti dopravní infrastruktury a ochrany životního prostředí. Velmi dobře je ceněná rovněž široká nabídka kulturních atraktivit v turistické zemi Německo. Také průzkum Anholt-GfK Roper Nation Brands Index 2012, v němž bylo srovnáváno a hodnoceno 50 zemí světa, zařadilo Německo na druhé místo.

Přenocování v Německu

Největší podíl zahraničních přírůstků přenocování v turistické zemi Německo pocházel z evropského kontinentu – 2,8 milionů přenocování, což představuje meziroční přírůstek 3,6 procent. Na nárůstu německého incomingu se z velké části s 9,5 procentním meziročním nárůstem podílí také asijské trhy. Velkou poptávku vykazuje nadále i Amerika: významné trhy přispěly k celkovým výsledkům za leden 2013 celými dvěma procenty.

Do Berlína, Hamburgu či Mnichova?

Na úspěchu turistické země Německo se významně spolupodílí městský turismus. Jedním z nejoblíbenějších měst zahraničních hostů je hlavní město, Berlín. V lednu 2013 hlásí Berlín silné meziroční přírůstky u zahraničních hostů v hodnotě okolo 14 %. Také Hamburg (+8 procent) a Mnichov (+1,2 procent) se svými výsledky podílejí na přírůstcích přenocování zahraničních turistů, resp. příjezdového cestovního ruchu, v turistické zemi Německa.

Více informací na www.germany.travel.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*