Vycházky v přírodě jsou zdravé a uklidňují, ale můžou být také překvapivé.  A to zejména tehdy, když vás přepadne déšť, proto byste se na takové nepříjemnosti měli připravit. Není nic horšího, než když vám promokne dítě a pak musí ležet týden doma s chřipkou.

Dětská bunda, Malý dobrodruh
Se správným oblečením se nemusíte bát, že by vaše dítě prochladlo. Foto: www.skibi.cz

„Sami máme doma předškoláka a úzce spolupracujeme s Asociací lesních školek. Rodiče dětí, které je navštěvují, oceňují, že je pravidelně školíme ve správném oblékání dětí, jež je tady více než důležité. Stejně tomu je i v ostatních vzděávacích zařízeních, kde děti tráví přes rok většinu času,“ říká Kateřina Princová ze Ski and Bike Centra Radotín, které je výhradním dovozcem finského outdoorového oblečení pro děti Reima v ČR.

V suchu od hlavy až k patě

Nepromokavé bundy, kalhoty, ale i holinky, kloboučky či rukavice. Tím vším můžete vybavit své dítě do deštivého počasí. Myslete však na to, aby vše bylo vyrobeno z kvalitních materiálů, které jsou odolné vůči opotřebení a jen tak se neroztrhnou a zároveň jsou stále příjemné na nošení. Jedním z průkopníků dětského technického oblékání, který v současnosti v tomto oboru patří k absolutní světové špičce, je finská značka Reima, která už také na český trh dodává produkty Rainwear kolekce, díky nimž je dítě chráněno od hlavy až k patě a může si hrát venku i v silném dešti.

V teple za každého počasí

„Stejně jako na stoprocentní nepromokavost oblečení by rodiče měli při výběru outdoorového oblečení pro své potomky dbát i na to, aby se jednalo o kvalitní membránové nebo dostupnější zátěrové oblečení. Membrána je nepromokavá, takže dokáže odolat dešti, ovšem zároveň umí propouštět páru od těla do vnějšího prostředí, takže se dítě nadměrně nepotí a zůstává v suchu,“ doporučuje Kateřina Princová. Pro rodiče, které přece jen odradí vyšší pořizovací cena membrány, má Reima připravenu kolekci kvalitního zátěrového oblečení. Také zátěr je nepromokavý, ale má o něco nižší prodyšnost a na rozdíl od membrány se jeho vlastnosti časem zhoršují.

Více než důležitou věcí při výběru dětského oblečení je pro rodiče také jeho údržba a špinění. „Reima vyvíjí a vyrábí produkty jen pro děti, a tak i na toto myslí. U třetích vrstev používá materiály, které se méně špiní a snadno udržují. Většinou stačí špínu otřít vlhkým hadříkem, popřípadě osprchovat. Mají vyvinutou vlastní membránu, k přihlédnutí k těmto potřebám, která je více oděru odolná, tak vydrží hodně cyklů praní a dokonce se dá sušit i sušičce,“ uzavírá Kateřina Princová.

Pár tipů, co vybrat:

1. Bunda do deště Kupla

Elegantní gumová bundička s kolečky, která nepromokne ani v tom největším slejváku. Příjemná podšívka zabraňuje zbytečnému pocení a nalepení na kůži. Prodává Skibi.cz za 940 Kč.

2. Kalhoty do deště Oja  

Snadno oblékatelné kalhoty do deště s praktickou gumou v pase a poutky, pod boty, které zabraňují vyhrnování nohavic. Prodává Skibi.cz za 599 Kč.

3. Holinky Naba pro nejmenší děti

Holínky, Malý dobrodruh
S holínkami nebude ani potok překážkou. Foto: www.skibi.cz

I ty nejmenší si mohou užít cachtání v loužích s holinkami Naba, které jsou přímo navržené pro nejmenší nožičky. Holinky mají vyjímatelnou stélku s označením Happy Fit pro snazší výběr správné velikosti. Prodává Skibi.cz za 670 Kč.

4. Kalhoty do deště Lammikko 

Nepromokavé kalhoty Lammikko se zvýšeným pasem a nastavitelnými kšandami jsou tou správnou volbou do deštivého dne. Prodává Skibi.cz za 660 Kč.

5. Kabátek do deště Kast

Stylový dívčí kabátek do deště s prodlouženou délkou a veselým květovaným potiskem spolehlivě ochrání i před tou největší průtrží mračen. Prodává Skibi.cz za 1 190 Kč.

6. Holinky Raba

Vysoce odolné holinky se zesílenou podrážkou, které jsou vhodné i do náročného mokrého terénu. Holinky mají vyjímatelnou stélku s označením Happy Fit pro snazší výběr správné velikosti. Prodává Skibi.cz za 799 Kč.

Společnost Reima byla založena roku 1944 ve Finsku. Specializuje se na dětské oblékání a patří k průkopníkům technického outdoor oblékání pro děti. Do ČR Reimu dováží Ski a Bike Centrum Radotín, které nabízí prémiové značky sportovního vybavení a oblečení, patří pod něj také specializované prodejny Skibi Kids s dětskou módu předních světových výrobců a produkty pro dětskou cyklistiku, lyžování, plavání a in-line bruslení. Více na www.skibi.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*