Tvoření deníčku na výletech, sbírání věcí do něj a přemýšlení nad ním může být pro děti stejná zábava jako lovení Pokémonů s mobilem. Nevěříte? Nechte se inspirovat praktickými radami maminky dvou dcer Martiny Linkové, které vede kreativní dílny a art shop Aladine.cz.

Prázdninový deník Aladine
Prázdninový deníček bude krásnou vzpomínkou na léto. Foto: www.aladine.cz

„Už několik let po sobě pořádáme v létě tvořivé prázdninové kempy pro děti i dospělé. Zabavit děti je dnes čím dál těžší. Posedlost mobily, tablety a další elektronikou i u těch nejmenších je zkrátka větší a větší. Jakmile s nimi ale začneme tvořit co nejjednoduššími technikami a dodáme jejich dílům příběh, na kterém začnou pracovat, máme vyhráno,” říká Martina Linková z portálu a dílen kreativního tvoření Aladine.cz.

Vzhůru na kreativní digitální detox!

Odpočinek od neustálého klikání ostatně nepotřebují jen dospělí, ale také děti. „Na mobilu a tabletech jsou zvyklé ruce používat úplně jinak, jemná motorika je jim často cizí, stejně jako fantazie. Když jsme venku, dokážeme jim ještě vymýšlet hry a zabavit je. Hůř je tomu ale už doma, kdy potřebujeme tu dodělat to, tu ono, a děti se rychle uchýlí k elektronickým miláčkům.  Sbírejte proto na výletech a cestách jakékoliv památky na tyto společné zážitky – lístky, vstupenky do hradů a zámků, papírky od lízátek…,“ radí Martina Linková s tím, že děti takto dokážete mnohem lépe inspirovat k domácímu tvoření po návratu domů.

Prázdninový deník 2 Aladine
Deníček z prázdnin se dá vytvořit různými způsoby. Foto: www.aladine.cz

Stačí jim pak doma hezky nachystat prostor, pár bílých tvrdých papírů, lepidlo a nechat je rozehrát jejich vzpomínkovou hru v jejich vznikajícím deníčku. „Když jim k tomu ještě vyberete příběhová razítka, s nimiž mohou vytvářet příběhy princů a princezen, hradů anebo třeba zvířátek, která si následně mohou ještě vybarvit anebo umístit do mapy, kterou jim namalujete, krásně se zabaví a udělají toho mnoho pro svůj osobní rozvoj. Platí tady ale jedno varování – tvoření často pohltí i rodiče a je návykové,“ uzavírá Martina Linková.

Razítka, která dají deníkům příběhy:

Lesní zvířátka StampoMinos vytvořila českým dětem na míru výtvarnice Irena Slavíková. Sada obsahuje 28 ks razítek na pěnové hmotě, obrázky zvířátek, jejich mláďátek, stopy i potravu, kterou se živí. Koupíte je na www.aladine.cz za 320 Kč.

Pohádkový svět StampoMinos, to je kreativní sada obsahující princeznu, prince, žabáka, kouzelníka, zámek a mnohé další obrázky potřebné k vyprávění pohádek z hradů a zámků, které děti navštívily. Balení včetně inkoustového polštářku připraveného k razítkování obsahuje 10 ks razítek na pěnové hmotě. Sadu koupíte na www.aladine.cz za 330 Kč.

Koňská farma StampoMinos je tematická kreativní sada 10 ks velkých razítek na pěnové hmotě. Obsahuje i inkoustový polštářek připravený k razítkování a děti si tak pomocí příběhů vzpomenou na krásný výlet pastvinami či na koňskou farmu… Sadu koupíte na www.aladine.cz za 330 Kč.

Zvířecí smajlíci StampoMinos, to je sada 28 ks razítek na pěnové hmotě, která obsahuje sadu různě se tvářících zvířátek – veselých, smutných, udivených…, zkrátka těch, která krásně doplní dětské deníky. Balení obsahuje inkoustový polštářek připravený k razítkování. Sadu koupíte na www.aladine.cz za 330 Kč.

Mořský svět StampoMinos jsou originální razítka s tematikou života v moři, která umí vyprávět příběhy! Razítka jsou namalovaná tak, že na papíře dětem vykouzlí vždy nový příběh, ať už je zkombinuj jakkoliv. Obrázky se dají pohodlně vymalovat a dotvořit. Sadu koupíte na www.aladine.cz za 330 Kč.

Graffiti abeceda StampoFun je abeceda v moderním provedení. Obsahuje také šipky, bubliny, hvězdičky. Výška písmenka cca 2,5 cm a díky provedení jsou vhodné také na textil. Sadu koupíte na www.aladine.cz za 290 Kč.

Díky barevným razítkovacím poduškám StampoColors bude každý diář i deníček hned vypadat veseleji. Každá sada obsahuje vždy 10 kusů různých barev a vybírat můžete z těchto variant: Vitamíny, Pastel a Základní barvy. Koupíte je na www.aladine.cz za 290 Kč.

Více na www.aladine.cz

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*