Děti léto přivítají s nadšením, pro rodiče ale znamená spoustu starostí navíc, neboť jsou školy i školky zavřené. Ne všichni mají to štěstí, aby měli k dispozici babičky nebo si mohli vzít volno na hlídaní svých ratolestí. Kam tedy děti přes prázdniny umístit?

Text: Tereza Kaplanová, www.contentlobby.com

Spousta dětí tráví své prázdniny na klasických třítýdenních táborech. Ty mají především tu výhodu, že v podstatě zaplní třetinu prázdnin. Děti zde mají program, který si mohou maximálně užívat, je ale možné, že se celá akce obrátí v slzavé údolí, neboť se bude vašemu potomkovi stýskat. Dlouhé odloučení od rodičů není pro každého, pečlivě proto zvažte, jestli je na to vaše dítě dostatečně zralé.
Dalším oblíbeným způsobem, jak prázdniny vašeho dítěte zaplnit, jsou příměstské tábory. Oproti klasickým táborům zde děti nemusí přespávat a je proto vhodný i pro menší. Většinou jsou sice tábory určené hlavně pro děti školního věku, existují ale už i tábory pro předškoláky, jedním z nich je například Domeček vKyjích. Tábory jsou často specializované na konkrétní zaměření, můžete si proto vybrat podle zájmů vaší ratolesti.
Pokud chcete, aby vaše dítě dělalo přes prázdniny něco smysluplného, zajímat by vás mohly jazykové pobyty v zahraničí pro děti a mládež, oblíbené jsou především kurzy angličtiny. Dítě tak získá obrovskou zkušenost a navíc se i naučí cizí jazyk. A že je jazykový kurz určen jen pro starší žáky nebo studenty? Například jazykové školy Ferrières v Belgii vyučují děti od 9-17 let. Děti se zde učí ve skvěle vybaveném centru uprostřed násherného údolí. Ubytováni jsou v místní rezidenci a ve volném čase se účastní sportovních, uměleckých nebo kulturních aktivit. Problém ovšem může představovat cena a opět delší odloučení od rodičů.
Poslední možností je hlídání v domácnosti. Nejlepší variantou je samozřejmě chůva na hlídaní, ale ne pro všechny je tato varianta cenově přijatelná. Navíc nezapomeňtě, že s přibývajícím věkem děti většinou ocení kolektiv. Zkuste se proto domluvit s kamarádkami maminkami, že například každý den nebo týden bude hlídat všechny děti někdo jiný. Je ale nutné, abyste své kamarádce opravdu důvěřovali a nebáli se jí dítě svěřit.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*