Při utrácení peněz za zbytečné vánoční dárky nezapomeňte na to, že jen pár hodin po vánoční nadílce otevřou nákupní centra své dveře a budou se zbavovat svého zboží, které si pořídíte za opravdu nízké ceny. Ušetřete si pár korun a jeďte na nákupy do evropských metropolí, kde si můžete vybrat svetr, aniž byste se báli, že ho budou mít i kolegové v práci. Jste-li po dlouhých nákupech unavení, pak byste rozhodně neměli sedat za volant svých automobilů. Nechte se do Drážďan, Berlína či Vídně dopravit pohodlným autobusem Eurolines.

Drážďany

nákupy, malý dobrodruh
Ušetřete si pár euro a vydejte se na novoroční nákupy. Foto: www.eurolines.cz

Pokud se do Německa chystáte v zimním období, pak byste se měli naučit německé slovo Winterschlussverkauf, které v překladu znamená zimní výprodeje. Na výkladních skříních ho budete totiž vídat často. Obchodní dům Globetrotter znají všichni sportovci a pokud ne, tak si ho jistě rychle zamilují. Na ploše 6200 m2 totiž najdete veškeré outdoorové vybavení, které existuje. Nebo snad víte o jiném místě, kde je 700 značek pohromadě? Nakupte si zvýhodněné vybavení na cyklistiku, horolezectví či k turistiku.

Otevírací doba (Po – So: 10:00 – 20:00)

Neuvěřitelných 200 obchodů, restaurací a kaváren je ukryto v Altmarkt-Galerie Dresden. Toto nákupní centrum je také častým cílem turistů, kteří si právě odtud odvážejí novou módní kolekci do svých skříní. Zajímavostí je, že právě v tomto nákupním centru byl v Německu otevřen první Armani Jeans obchod.

Otevírací doba (Po – So: 10: 00 – 21: 00, Ne: 12:00 – 18:00)

Centrum Galerie je domovem více jak 120 obchodů. A to není zdaleka všechno. Díky letošnímu podzimu se nabídka rozrostla o řadu nových značek. Nejedna mladá slečna nakupuje v Primarku či obchodu zvaném Berhka a nyní můžete nahlédnout do těchto obchodů i v Drážďanech.

Otevírací doba (Po – So: 9:30 – 20:00)

Berlín

Pokud vás Drážďany nepřesvědčily a čekali jste od nich daleko více, pak si trochu popojeďte do hlavní německé metropole, do Berlína, kde budete mít výběr rozhodně větší.

V zřejmě nejznámějším nákupní centru KaDeWe najdete na šesti poschodích vše, po čem toužíte. Pokoušet vás bude jak luxusní zboží, tak i gurmánské delikatesy, jejichž vůně vás do KaDeWe přitáhne, tak jako první nakupující zákazníky v roce 1907. Každý den projde přes původní železnou bránu až 180 000 lidí z celého světa. Ten, kdo tvrdí, že nakupování není sport, tak se mýlí. No jen si zkuste projít všechny obchody, které se v nákupním centru o rozloze 60 000 m2 vyskytují. Za tři hodiny to rozhodně nestihnete.

Otevírací hodiny (Po – Čt: 10:00 – 20:00, Pá: 10:00 – 21:00, So: 9:30 – 20:00, Ne: 13:00 – 18:00)

Nákupy jako z 20. let si vychutnáte v nákupním centru ALEXA, které leží na Alexanderplatz. Rozplývat se budete nejen nad širokou nabídkou zboží ve 180 obchodech, ale také nad vkusnou dekorací a zlatými markýzami, které vás vrátí do roku 1920. Alexa je místo nejen pro nakupování, ale také pro zábavu či relaxaci nad dobrým jídlem.

Otevírací hodiny (Po – So: 10:00 – 21:00, Ne: 10:00 – 20:00)

Francouzskou atmosféru v Berlíně zažijete v Galeries Lafayette, kde si pořídíte designové kousky a francouzské produkty. Jak toto místo najdete? Velice snadno. Stačí hledat moderní skleněnou budovu, do které proudí davy lidí milující Francii. Za úspěchem tohoto místa stojí architekt Jean Nouvel, který tuto elegantní skleněnou budovu navrhl.

Otevírací hodiny (Po – So: 10:00 – 20:00)

Vídeň

Do Vídně mnozí jezdí, aby navštívili galerie a výstavy. Spojte kulturu také s něčím užitečným, jako například nákupu povánočního zboží.

V těsné blízkosti domu Vídeňské opery se nachází nepřehlédnutelné nákupní centrum Ringstrassen Galerien, které je tvořeno dvěma budovami z 19. století, jež spojuje skleněný most. Vybírat dárky pro sebe či kamarády můžete v 60 obchodech. Pokud vás nakupování přestane bavit nebo si třeba jenom potřebujete trochu odpočinout, pak si zajděte na pravou vídeňskou kávu do jedné z mnoha kaváren, které Ringstrassen Galerien nabízí.

Otevírací doba (Po – Pá: 10:00 – 19:00; So: 10:00 – 18:00)

Lugner City je nejen obchodním centrem, kde se dají koupit nové kusy oblečení a obuvi, ale také fitness centrem či zábavním centrem, kde najdete i kino. To se obzvláště hodí, když jdete do nákupního centra s dětmi, které evidentně nesdílí vaši zálibu v nakupování. Posaďte je na kreslenou pohádku do kina a dál pokračujte ve “šmejdění” po obchodech, kterých je tu 110.

Otevírací doba (Po – Pá: 9:00 – 21:00; So: 9:00 – 18:00)

Více na www.eurolines.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*