Německý Legoland nedaleko města Günsburg zahájil počátkem dubna novou sezónu opravdu ve velkém stylu. Jakmile jste překročili vstupní bránu parku Legoland, ocitli jste se ve filmu Star Wars. Originální hudba z kultovního filmu, živé postavy v poutavých kostýmech i slunné a teplé počasí navodily v návštěvnících neuvěřitelný pocit, že jste se právě stali součástí Holywoodského filmu.

Star Wars, Malý dobrodruh
Legoland letos udělá radost vyznavačům a milovníkům filmové série Star Wars. Foto: Radana Košinová

Legoland každý rok představuje zajímavou novinku, kterou se snaží zaujmou nové návštěvníky a zatraktivnit pobyt stálým návštěvníkům. Letos Legoland, kromě premiéry nového celovečerního filmu Lego Movie, udělá radost malým i velkým vyznavačům a milovníkům filmové série Star Wars – Hvězdné války.

X-Wing Starfighter

Ze zábavního parku Legoland v Californii si Legoland v Německu zapůjčil až do 2 listopadu největší model LEGA na světě, vesmírnou loď Star Wars X-Wing Starfighter. Zajímavostí je, že tato loď byla vyrobena v České republice, v továrně LEGO® na Kladně. Vesmírná loď obřích rozměrů (více než 13m dlouhá a 3m vysoká) váží více než 20 tun a stavěl jí tým 32 českých návrhářů více než 17,336 hodin z přibližně 5 335 200 klasických komerčních kostiček Lega. Loď X-Wing oficiálně představil na tiskové konferenci 3.4.2014 ve stylu premiéry holywoodských filmů známý herec Garrick Hagon, který hrál ve Star Wars 4, Epizoda: Nová naděje, přítele Luka Skywalkera. Za spadlou oponou se z mystické mlhy vynořil obří model lodi Star Wars a kolem něj se seřadilo několik desítek živých postav z filmu Star Wars.

Dny věnované Legu Star Wars

Kromě zahájení sezóny v Legolandu ve stylu Hvězdných válek  se konají speciální dny Lego Stars Wars ještě 19-22.6.2014. Pro příznivce kultovní série i pro ostatní návštěvníky bude připravena autogramiáda herců Star Wars a děti se při procházce parkem budou moci setkat s postavami z filmu Star Wars. Vedle zmíněného obřího modelu lodi X-Wing Starfighter najdou návštěvníci metrové postavy Star Wars vyrobené z kostek LEGO®. V továrně LEGO® v těsné blízkosti pavilonu Star Wars si děti mohou vyzkoušet výrobu vlastního modelu vesmírné lodi, který si za mírný poplatek odnesou domů. Naproti hlavnímu vchodu, za nejoblíbenější částí parku, zvané Miniland (miniaturní budovy z kostek LEGO®),stojí také miniaturní svět Star Wars. Njdete zde  zmenšené repliky některých míst, planet a vesmírných lodí nebo LEGO® sochu Mistra Yody v životní velikosti. A co více, po zmáčknutí knoflíků mnoho vystavených exponátů oživne, vesmírná loď se začne otáčet, spustí se hudba s filmu a dospělý se přistihnou, že nadšeně vykřikují: „Jé, tam je armáda droidů!“

Děti jistě neodolají ani fotce s největším zloduchem Star Wars Darthem Vaderem, který je s laserovým mečem naaranžovaný tak, že stačí se jen postavit naproti něj, chytit se druhého laserového meče a fotka boje se zloduchem bude více než opravdová.

Zajímavé akce v Legolandu

Kromě dnů věnovaných Star Wars, které potěší zejména klučičí návštěvníky, Legoland připravil pro letní sezónu další zajímavé akce nejen pro děti všech věkových kategorií, ale i pro dospělé:

18.-21.4.2014 Velký zábavní program s tématem Velikonoce

3.-4.5.2014 Program LEGO® Frends zaujme zejména malé slečny

11.5.2014 Den matek

24.-25.5.2014 Den s dětským muzikálem

31.5.-1.6. Rodinné dny

19.6.-22.6.2014 Dny Star Wars

28.6.-14.9.2014 Originální „Kubánský Cirkus“

19.7,26.7.2014 a 2.8,9.8.2014 Dlouhá noc s ohnivou show

6.9.-7.9.2014 Westernové dny

20.9-21.9.2014 Dny věnované filmovým hrdinům

11.10.-31.10.2014 Halloween

2.11.2014 Ukončení sezóny velkolepým ohňostrojem

Rady na cestu:

Do Legolandu v Německu jezdí mnoho Českých cestovních kanceláři, avšak mnoho z nich využívá cesty bez noci v Německu, což je pro děti velmi náročné a unavující. CK Neckermann jako jedna z mála cestovních kanceláři přizpůsobila zájezdy do Legolandu i ostatních zábavních parků dětským cestovatelům. Místo náročné cesty „na otočku“ mají návštěvu Lagolandu postavenou na dvoudenním zájezdu s nocí v hotelu či penzionu, takže si děti před prohlídkou parku dostatečně odpočinou. Pro ty návštěvníky, kterým nestačí jednodenní vstup do parku organizuje CK Neckermann zájezdy s dvoudenním vstupem do Legolandu.

Pokud se rozhodnete do Legolandu cestovat vlastním autem, dopředu si rezervujte ubytování, protože zejména v blízkém okolí Legolandu bývají penziony a hotely plné dlouho dopředu. S výběrem vám nejlépe pomůže CK Neckermann, nabízející ubytování od levnějších hotelů, po ubytování ve známé turistické vesničce Feriendorf, spojené s Legolandem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*