Barcelona je otevřené, moderní město plné současné architektury, které skrývá historické secesní a gotické srdce. Blízkost moře, příjemné teploty po celý rok, spousta parků a cyklistických stezek vytváří ideální podmínky pro život i opakované návštěvy. A my vám ukážeme, že toto město umí být vždy jiné!

Foto: CK Neckermann

Vždycky se snaží být o kousek napřed a připravit si pro vás něco nového. „Nezapomeňte ale na staré katalánské přísloví, které říká: V Barceloně se žije dobře, ale musíte mít kapsy plné peněz,“ varuje s úsměvem Pavla Slavětínská, která v Barceloně žije a pracuje jako průvodkyně Neckermann CK.

Jaké památky a zajímavosti v Barceloně určitě musíme vidět?

Samozřejmě nesmíte vynechat chrám Svaté rodiny, dílo Antonia Gaudího, nejslavnějšího katalánského architekta. Dále pak Park Guell, domy Casa Batlló a Casa Milá, gotickou čtvrť s katedrálou, procházku po živé ulici La Rambla, přístavní promenádu a rybářskou čtvrť Barceloneta. Nejlepší pohled na Barcelonu je shora – z kopce Montjuic, z lanovky, ze zábavního parku Tibidabo, z ochozu sochy Kryštofa Kolumba nebo z některé z moderních výškových budov v severní části přístavu. Netradiční pohled na panorama města je z výletních lodí, které vyjíždí z přístavu.

Máte nějaký osobní tip na místo nebo zážitek, o kterém se v průvodcích nepíše?

Barcelona je město architektury a designu – nejlepší kousky pro váš dům najdete v obchodě El Vincón, podzimní chmury zaženete nákupem barevného oblečení značek Custó nebo Desigual a potkáte-li na ulici zcela nahého pána, není to halucinace, ale místní občan-naturista, který se tu takto prochází s písemným svolením radnice. Pravý hospodský ruch zažijete v Cerveceria Catalana na ulici Carrer de Mallorca, jen musíte přijít včas – po 13h budete na místo čekat v dlouhé frontě.

Kam zajít na dobré jídlo?

Katalánci mají rádi dobré jídlo v dobré společnosti a jsou ochotni za něj utratit poměrně vysoké částky. Místní kuchyně je velmi pestrá, připravovaná z kvalitních surovin, které se chodí nakupovat nejlépe do secesní tržnice La Boquería na promenádě La Rambla.  Najdete tu i spoustu malých barů a stánků s občerstvením. Oblíbené místo k posezení u něčeho dobrého je bývalá rybářská čtvrť La Barceloneta, mondénní pobřežní promenáda v Port Olímpic a křivolaké uličky čtvrti El Born. Já osobně chodím nejraději do baru Xampanyet v ulici Montcada – patří mezi nejstarší bary ve městě a nabídnou vám tu desítky druhů šampaňského a prvotřídní tapas.

Kam máme vyrazit za nákupy?

Obchody slavných módních návrhářů jsou na ulici Grácia, malé butiky avantgardních mladých umělců vznikají především v oblasti El Raval, suvenýry je nejlepší nakoupit v gotické čtvrti kolem katedrály a v prodejnách jednotlivých muzeí, které jsou také výborně zásobené literaturou. Pro milovníky nákupů je tu Diagonal Mar, největší obchodní centrum v Katalánsku, a samozřejmě obchodní domy El Corte Inglés – z restaurace toho na Plaza Catalunya je velmi zajímavý pohled na barcelonské střechy.

Kam se jít pobavit večer?

Večerní zábava v Barceloně začíná později než u nás – večeře kolem 22. hodiny, noční kluby otvírají až kolem jedné hodiny ráno. Nezůstává se sedět v jednom podniku, podstatou dobře stráveného večera a noci je vystřídat co nejvíc barů a restaurací. V současné době je velmi populární oblast kolem nejkrásnějšího gotického kostela ve městě, Santa María del Mar ve čtvrti El Born, nebo kluby na přístavní promenádě, zkuste třeba Opium Mar nebo Carpe Diem. Dobré koncerty a zábavu najdete v klubu Luz de Gas v centru.

Jak do Barcelony?

Eurovíkend v Barceloně nabízí např. cestovní kancelář Neckermann. Za 12 290 Kč získáte balíček, který obsahuje letenku Praha – Barcelona – Praha včetně všech letištních poplatků, transfery letiště – hotel – letiště, 3 noclehy ve 3* hotelu se snídaní, služby česky mluvícího delegáta po celou dobu pobytu a kvalifikovaného průvodce fakultativních výletů.

Další informace a volné termíny eurovíkendů najdete na www.ckneckermann.cz. Vedle zájezdů do Barcelony najdete v nabídce i eurovíkendy v Londýně, Paříži, Římě, Neapoli a dalších evropských městech, a také širokou nabídku zimních i letních dovolených.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*