Už si plánujete zimní dovolenou? Už víte, kam letos vyrazíte na lyže? Pakliže netoužíte pouze po upravených sjezdovkách, ale také po výborném kulturním programu, který pobaví jak vaše děti, tak i vás,  rakouské Tyrolsko, speciálně oblast Ötztal je tou správnou volbou.

Ötztal, Malý dobrodruh
Údolí Ötztal je tou pravou kombinací vysokohorského prostředí s relaxačními možnostmi termálních lázní. Foto: www.presse.oetztal.com

Údolí Ötztal se pyšní nejen fantastickou krajinou s více než 250 vrcholy převyšujícími 3000 metrů, ale svým návštěvníkům nabízí také luxusní ubytování, moderní infrastrukturu a kalendář nabitý společenskými, kulturními a sportovními událostmi. Jedním z hlavních magnetů pro návštěvníky je kombinace vysokohorského prostředí s relaxačními možnostmi termálních lázní. V Evropě je tento region už dlouhá léta populární destinací, ale mezi českými lyžaři patří stále ještě k neobjeveným.

Zážitky, které jinde nenajdete

„V Ötztalu se nachází celá řada lyžařských středisek lišících se krajinou, atmosférou, zaměřením na konkrétní typ klientely, případně nabídkou letních a zimních sportů. Jedno však mají všechna střediska společné: špičkovou kvalitu zařízení a služby,“ uvádí Leopold Holzknecht ze společnosti Ötztal Tourismus a dodává: „Naším cílem a posláním je nabízet klientům zážitky, které jinde nedostanou. A právě to chtějí čím dál častěji i čeští turisté.“

Sölden: Lyžování na ledovci

Nejvýše položenou lyžařskou oblastí Ötztalu je Sölden, jehož síť 34 vleků a lanovek se 146 km sjezdovek všech obtížností se rozkládá na území dvou ledovcových oblastí: Rettenbach a Tiefenbach. O kvalitě zdejších tratí svědčí už to, že právě zde ve dnech 27. – 28. října odstartuje za účasti špičkových sportovců závod světového poháru v alpském lyžování – FIS Skiweltcup Opening 2012, čímž bude zahájena evropská profesionální lyžařská sezona. Veřejnosti se všechny sjezdovky naplno zpřístupní slavnostním zahájením v polovině listopadu.

David Guetta v Söldenu

Kromě sportovního vyžití na nejvyšší úrovni je Sölden zároveň společenským a kulturním centrem celé oblasti – například v dubnu 2012 se dostal do povědomí širší veřejnosti pořádáním hudebního festivalu Electric Mountain Festival, jehož hlavní hvězdou byl světoznámý DJ David Guetta.

Obergurgl-Hochgurgl: Sníh zaručen

Druhým největším střediskem Ötztalu je Obergurgl-Hochgurgl v nadmořské výšce 1930 metrů, zasazený do dramatické scenérie mezi majestátní třítisícové vrcholky a považovaný za oblast s největší jistotou sněhu v Alpách. Již 15. listopadu středisko jako vůbec první z neledovcových lyžařských oblastí v Alpách zahájí lyžařskou sezonu tradiční velkolepou party v tzv. zimním paláci.

Klidné prostředí i pro rodiny s dětmi

Srdce méně zkušených lyžařů a rodin s dětmi si díky mírnějšímu terénu v nadmořských výškách mezi 700 a 2000 metry a výhodným pobytovým balíčkům nepochybně získá třetí největší středisko ötztalské oblasti s názvem Hochoetz. Turnikety lanovek a vleků se prvním lyžařům otevřou 14. prosince. Klidnější prostředí a terén přátelský k začátečníkům nabízejí také menší střediska Vent, Gries nebo Niederthai.

Ze sjezdovky rovnou do lázní

Ötztal je známý také svými termálními lázněmi v okolí vesnice Längenfeld. Moderní komplex Aqua Dome, dostavěný v roce 2004 podle principů Feng Šuej, poskytuje klientům možnost elegantního ubytování a vysoké gastronomie. Areál nabízí více než dva tisíce čtverečních metrů vodní plochy s různými teplotami, bylinné koupele, několik druhů sauny, ledovcové a solné jeskyně a mnoho dalších welness procedur. To vše zažívají návštěvníci lázní ve scénickém prostředí velehor s panoramatickými výhledy. Koncem roku 2012 bude navíc dokončena investice v hodnotě 19,7 mil. EUR rozšiřující areál o nové křídlo hotelu a další kapacity.

Více informací na www.soelden.com.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*