Vášnivé čtenáře poznáte tak, že svou knihu mají neustále při sobě. Čtou si v autobuse, v metru, ve frontách. Ale jak to udělat, aby se kniha nošením nepoškodila? Firma Papelote přišla s limitovanou kolekcí sametových obalů, díky kterým budou vaše knihy v bezpečí.

Obaly na knihy, Malý dobrodruh
Kolekce sametových obalů zaručí, že se knihy zbytečně nepoškodí. Foto: www.nkp.cz

V kolekci sametových obalů si najde to své purista i milovník mírné extravagance. Na minimalističtěji založené uživatele čekají jednobarevné červené a tmavě modré variace, vybírat lze i verzi s elegantním vlasovým proužkem. Pod monochromatickým povrchem se skrývá reliéfně zdobený rub, který bude knížky hýčkat zevnitř. Rozvernější návštěvníci knihovny pak mohou volit z několika květinových kombinací, podle svého vkusu i aktuálního naladění. Hutnější samet důkladně ochrání beletristická i naučná díla před ošoupáním, zároveň dodá v zimním podnebí hřejivý pocit při užívání. Obaly, jimž nechybí ani textilní záložka, jsou k dostání ve všech rozměrech (L, M, M+, S), v nejuniverzálnějších velikostech M a M+ je ovšem nabídka nejširší. Kdo pozdě chodí, svým knihám škodí – protože je však ochrana knih pro Národní knihovnu prioritou – pro loudavce, na které sametové krytí už nezbyde, jsou k dispozici i textilní obaly s tradičně hravými vzory jako proužky a puntíky. Designové nadšence jistě potěší, že celý soubor NK + Papelote je doplněn také sešity a bloky navrženými Kateřinou Šachovou i retro psacími potřebami ze sortimentu stylového českého papírnictví.

Limitovaná kolekce sametových obalů na knihy NK + Papelote je v omezené edici 100 kusů k dostání v Národní knihovně ČR za cenu 239 Kč (S), 259 Kč (M a M+) a 269 Kč (L).

Více informací na www.nkp.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*