Netřeba diskutovat o tom, že plavání dětem prospívá. Snad právě proto čím dál více rodičů podléhá této aktivitě. Ne vždy však pobyt ve vodě malé plavce baví, a tak je nezbytné je něčím motivovat. Prozkoumali jsem proto plavecké pomůcky, které jsou na našem trhu a přinášíme vám to nejlepší!

plavecké pomůcky pro děti
Díte si při plavání zpevní svaly, zbaví se nadbytečné energie a naučí se ovládat své tělo.

Začněme asi tím nejzákladnějším, co zná každý z nás – nafukovací rukávky a kruhy: ano, taky jich několik doma máme, ale bez mučení přiznáváme, že naše děti z nich byly unesené jen chvíli, brzy se dokonce ukázaly jako kontraproduktivní…, rukávky je škrtily, z kruhu zase vypadávaly.

A tak jsme se pustili do hledání něčeho lepšího a přitom zjistili ještě jednu velice zásadní věc: dobré plavecké pomůcky dokáží vaše dítě zbavit strachu z vody, nebo spíše z toho, co je pod hladinou!

Plavecký pás nahradí kruh

Zapomeňte na nafukovací kruh a vyzkoušejte plavecký pás, dnešní základní plaveckou pomůcku. Dítěti je jednoduše nasadíte kolem pasu a zapnete na přezku. Skvělé je na nich to, že malé plavce netlačí do svislé polohy jako je tomu právě při použití nafukovacího kruhu. Používat je mohou navíc děti různého věku i hmotnosti: popruh je totiž nastavitelný (11 dílků odpovídá 100 cm, 13 pak 120 cm…, dílky se dají sundat a přezka posunovat). Radíme však kupovat raději pásy s větším počtem dílků, aby vám déle vydržely!

Tip Malého dobrodruha: Současnou hitovkou je plavecký pás se žraločí ploutví.

Nadlehčovací rukávky místo nafukovacích

Zní to stejně ale nenechte se mýlit. Nadlehčovací rukávky se od těch nafukovacích liší v tom, že mají zapínání na suchý zip (tak se mnohém lépe přizpůsobí šíři dětské paže). Jejich pomyslnou sestrou jsou nadlehčovací kroužky, které můžete použít jako plavecké destičky, nebo klidně podsedáky na studené kachličky. A pokud jste tzv. „designoví“ rodiče, vězte, že obojí se dá krásně sladit se stylem plaveckých pásů či čepic!

plavací pomůcky
Podle vědců patří plavání spolu s běháním mezi nejpřirozenější lidský pohyb, zpříjemněte ho dětem kvalitními plaveckými pomůckami!

Plavecká deska je držák

Nesmí chybět ve výbavě žádného malého plavce, ovšem klasické plavecké desky dnes už zdaleka nemusejí mít nutně tvar obdélníku, ale třeba tvar nějakého oblíbeného zvířátka, o výběru barev ani nemluvě!

Rybička pro miminka

Jedna z současných nejoblíbenějších dětských pomůcek je plovák ve tvaru rybičky. Nasazuje se kolem pasu, malým dětem pomáhají v pohybu rodiče, těm větším pak právě třeba nadlehčovací kroužky, rukávky a mnoho z nich to zvládne díky tomuto plaveckému vynálezu velmi brzy samo. Plovák rybička je bezpečnou pomůckou při učení se plavání na zádech, stačí jej jen nasadit kolem krku a dítě se cítí – jste-li mu navíc nablízku – naprosto bezpečně.

Tip Malého dobrodruha: Velký sortiment těch nejvychytanějších pomůcek k plavání najdete na A-toys.cz

 

A pozor: V redakci Malého dobrodruha se vrháme se na další zábavný průzkum – v dalším díle se zaměříme na vodolepky a hračky do vody!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*