I když jste se v létě o svoji pleť pečlivě starali, dopřejte jí nyní ozdravnou kúru. Slunce, vítr i mořská sůl totiž pokožku silně vysušují, proto se zaměřte hlavně na hydrataci. Nejlepší výsledky přináší kombinace boosterů, krémů a masek, které se vzájemně doplňují a jejichž účinky se tak ještě násobí.

Pleť si na podzim zaslouží důkladný refresh (Foto: moje.essente.cz)

Začněte boosterem

Boostery jsou silnější koncentráty aktivních látek, které dokážou působit v hlubokých vrstvách pokožky. Jejich efekt je rychlý a dobře viditelný. Pro refresh pleti po létě je velmi vhodný Essenté Revitalizační vitaminový booster, který kombinuje vitamín C, vitamín B3 a retinal (derivát vitamínu A nové generace). Vitamín C má silné antioxidační účinky a viditelně rozjasňuje matnou a unavenou pokožku. Retinal obnovuje kožní buňky, stimuluje tvorbu kolagenu, „gumuje“ jemné vrásky a je dokonce 11x účinnější než retinol. Navíc kombinace retinalu a vitamínu C snižuje pigmentaci a vede k celkově hladší a jasnější pleti. Booster obsahuje i vitamín B3, který proniká hluboko do pokožky a spolehlivě se postará o její zpevnění a celkové omlazení. Essenté Revitalizační vitaminový booster koupíte na moje.essente.cz za 1 150 Kč.

Druhá vrstva – hydratační krém 

Booster se jemně vtírá ještě pod krém jako první vrstva na místa, kde se nejčastěji tvoří vrásky – v okolí očí, nad horním rtem, kolem koutků úst, mezi obočím nad kořenem nosu („mračivá“ glabela), i jinde na čele. Na booster, jako druhá vrstva, se pak nanáší krém.

Po létě si pleť zaslouží takový, který jí poskytne intenzivní, okamžitou i dlouhodobou hydrataci. Tyto požadavky dokonale splňuje Essenté Premium hydratační krém s obsahem CBD (extrakt z konopí), který zvyšuje pevnost a pružnost pleti, viditelně zlepšuje strukturu pokožky a zmírňuje kožní problémy. K hydrataci pleti pak výrazně přispívají výtažky z mořských řas. Krém příjemně voní, snadno se roztírá a nezanechává mastný film.

Essenté Premium hydratační krém koupíte na moje.essente.cz za 1 080 Kč.

Tip: Pokud navíc řešíte po létě problém s ochablou pokožkou, vyzkoušejte Essenté Aktivní liftingový krém. Intenzivně hydratuje a regeneruje pleť, zároveň obsahuje i peptidy, které redukují intenzitu kontrakcí mimických svalů, a tím výrazně snižují hloubku vrásek. Krém zvyšuje pevnost a pružnost pokožky, takže si poradí i s povadlými konturami obličeje. Navzdory své vysoké účinnosti je k pleti velmi šetrný, nezpůsobuje zarudnutí ani podráždění.

Essenté Aktivní liftingový krém koupíte na moje.essente.cz za 1 030 Kč.

Pleť si na podzim zaslouží důkladný refresh (Foto: moje.essente.cz)

Maska jako zázračná vzpruha

Napuštěné masky z netkané textilie s vysokým obsahem účinných látek se rychle staly oblíbenou pomůckou ve chvíli, kdy potřebujeme stav pleti rychle a intenzivně vylepšit.

Pro dehydrovanou pleť po létě vyzkoušejte Essenté Intenzivní kolagenovou masku. Díky vysokému obsahu kolagenu, který zpevňuje pokožku a zlepšuje její elasticitu, bude pleť okamžitě po použití hladká, vypnutá a hydratovaná. Essenté Intenzivní kolagenovou masku koupíte na moje.essente.cz za 170 Kč (1 ks).

Perfektní výsledky přináší i nová Essenté Omlazující maska, anti-ageingový produkt s extraktem z jablečných kmenových buněk ze vzácné švýcarské odrůdy jablek. V kombinaci s kyselinou hyaluronovou, která intenzivně váže vodu, se rychle zlepší pružnost pleti, která se stane pevnou a hladkou hned po prvním použití. Essenté Omlazující masku koupíte na moje.essente.cz za 170 Kč (1 ks).

Vyhledávanou stálicí mezi maskami je i Essenté Hydratační krémovou maska s výrazným liftingovým efektem, která intenzivně a dlouhodobě zvlhčuje pokožku, povzbuzuje buněčnou aktivitu a startuje v pleti ochranné mechanismy. Je také výborná na zklidnění po akutním podráždění nebo po opalování. Essenté Hydratační krémovou masku koupíte na moje.essente.cz za 580 Kč (50 ml).

Tip navíc: Nedostatek hydratace se většinou nejdříve projeví v oblasti okolo očí. Rychlou SOS pomoc představují Essenté Liftingové polštářky pod oči, které obnovují vláčnost a pevnost očního okolí, intenzivně vypínají a vyhlazují pokožku a vizuálně rozjasňují pleť kolem očí. Essenté Liftingové polštářky pod oči (1 pár) koupíte na moje.essente.cz za 110 Kč.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*