Nejdříve ochlazení, pak vítr a někdy dokonce i déšť. To na nás čeká na podzim. Nenechte se překvapit nepřízní počasí a raději sebe a své děti dobře vybavte.  Kvalitní outdoorové vybavení vaši skříň rozzáří.

dětské oblečení, Malý dobrodruh
Podzim může být i veselý. Foto: www.skibi.cz

Nepromokavé bundy, kalhoty, ale i holinky, kloboučky či rukavice. Tím vším můžete vybavit nejmenší do deštivého počasí. „Myslete však vždy na to, aby vše bylo vyrobeno z kvalitních materiálů, které jsou odolné vůči opotřebení a jen tak se neroztrhnou a zároveň jsou stále příjemné na nošení,“ říká Kateřina Princová ze Ski and Bike Centra Radotín, které je výhradním dovozcem finského outdoorového oblečení pro děti Reima v ČR.

Oblečení, které nepromokne

„Stejně jako na stoprocentní nepromokavost oblečení by rodiče měli při výběru outdoorového oblečení pro své potomky dbát i na to, aby se jednalo o kvalitní membránové nebo dostupnější zátěrové oblečení. Membrána je nepromokavá, takže dokáže odolat dešti, ovšem zároveň umí propouštět páru od těla do vnějšího prostředí, takže se dítě nadměrně nepotí a zůstává v suchu,“ doporučuje Kateřina Princová. Pro rodiče, které přece jen odradí vyšší pořizovací cena membrány, má Reima připravenu kolekci kvalitního zátěrového oblečení. Také zátěr je nepromokavý, ale má o něco nižší prodyšnost a na rozdíl od membrány se jeho vlastnosti časem zhoršují.

Snadné čištění

Více než důležitou věcí při výběru dětského oblečení je pro rodiče také jeho údržba a špinění. „Reima vyvíjí a vyrábí produkty jen pro děti, a tak i na toto myslí. U třetích vrstev používá materiály, které se méně špiní a snadno udržují. Většinou stačí špínu otřít vlhkým hadříkem, popřípadě osprchovat. Mají vyvinutou vlastní membránu, k přihlédnutí k těmto potřebám, která je více oděru odolná, tak vydrží hodně cyklů praní a dokonce se dá sušit i sušičce,“ uzavírá Kateřina Princová.

Podzimní móda pro děti

1. Bunda do deště Kupla

Dětská bunda, Malý dobrodruh
Se správným oblečením se nemusíte bát, že by vaše dítě prochladlo. Foto: www.skibi.cz

Elegantní gumová bundička s kolečky, která nepromokne ani v tom největším slejváku. Příjemná podšívka zabraňuje zbytečnému pocení a nalepení na kůži. Prodává Skibi.cz za 940 Kč.

2. Kalhoty do deště Oja  

Snadno oblékatelné kalhoty do deště s praktickou gumou v pase a poutky, pod boty, které zabraňují vyhrnování nohavic. Prodává Skibi.cz za 599 Kč.

3. Kabátek do deště Kast

Stylový dívčí kabátek do deště s prodlouženou délkou a veselým květovaným potiskem spolehlivě ochrání i před tou největší průtrží mračen. Prodává Skibi.cz za 1 190 Kč.

4. Kalhoty do deště Lammikko 

Nepromokavé kalhoty Lammikko se zvýšeným pasem a nastavitelnými kšandami jsou tou správnou volbou do deštivého dne. Prodává Skibi.cz za 660 Kč.

5. Holinky Naba pro nejmenší děti

Holínky, Malý dobrodruh
S holínkami nebude ani potok překážkou. Foto: www.skibi.cz

I ty nejmenší si mohou užít cachtání v loužích s holinkami Naba, které jsou přímo navržené pro nejmenší nožičky. Holinky mají vyjímatelnou stélku s označením Happy Fit pro snazší výběr správné velikosti. Prodává Skibi.cz za 670 Kč.

6. Holinky Raba

Vysoce odolné holinky se zesílenou podrážkou, které jsou vhodné i do náročného mokrého terénu. Holinky mají vyjímatelnou stélku s označením Happy Fit pro snazší výběr správné velikosti. Prodává Skibi.cz za 799 Kč.

Finská značka Reima je od roku 1944 průkopníkem technického outdoor oblékání pro děti. Do ČR ji dováží Ski a Bike Centrum Radotín, které nabízí prémiové značky sportovního vybavení a oblečení, patří pod něj i specializované prodejny Skibi Kids s dětskou módu předních světových výrobců a produkty pro dětskou cyklistiku, lyžování, plavání a in-line bruslení. Více na www.skibi.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*