Pohádkové bytosti, Malý dobrodruh
Pohádkové bytosti čekají na malé i velké návštěvníky v Pohádkové říši Fábula v Kamenici nad Lipou. Foto: www.pohadkova-rise.cz

Jste-li milovníky českých pohádek a originální stylové zábavy, Pohádková říše Fábula v Kamenici nad Lipou je tím ideálním místem pro váš rodinný výlet. Je založena na tematice české pohádky a osobním kontaktu s živými pohádkovými bytostmi. Přestože atmosféra je zde téměř rodinná, díky široké nabídce volnočasových aktivit pro celou rodinu vás v Pohádkové říši čeká kvalitní celodenní zábava pro děti, ale i dospělé.

Velký zážitek pro děti a rodiče je především setkání s živými pohádkovými bytostmi v pohádkovém sklepení.  Ježibaba občas zavře zlobivé děti do chlívku nebo je rovnou hodí do pece. S těmi hodnými pak zpívá a ochutnává žížalí polévku. U čerta si přijdou na své zase tatínci. Adrenalin v krvi jim zaručeně stoupne, když si je čert převáží na pekelné váze hříchů, což často nedopadá dobře. Děti zase posadí do lavic v pekelné škole a přiučí je čertovským kouskům. Na své si přijdou i holčičky, které si rády zatančí s naší princezničkou a malí rytíři si procvičí šermířské umění pod vedením udatného prince. Celá trasa má svůj příběh a smysl. Najít cestu dál není vůbec jednoduché a k tomu ještě rozluštit verše, napovídající, kde hledat jednotlivé indicie, potřebné k nalezení pokladu a k úniku z pekla.

Život v Pohádkové říši Fábula, Malý dobrodruh
Život v Pohádkové říši Fábula. Foto: www.pohadkova-rise.cz

V amfiteátru divadélka na zelené louce vás budou bavit Fábulova divadelní představení pro děti, která se hrají několikrát za den. Těšit se můžete na klasické české pohádky, ale i doprovodné programy kouzelníků, karnevaly, módní přehlídky pohádkových bytostí, překonávání rekordů a další. Toto vše vás čeká v rámci nejedné kulturní akce, které letos Pohádková říše pořádá nepřetržitě po celé léto.

Skvělé nápady pro kreativní vyžití a celodenní zábavu pak nabízí tvořivé dílny, mini ZOO, království hlavolamů, pohádková cesta, střelnice, či velké dětské venkovní hřiště, rozdělené na část pro nejmenší, včetně piknikové a odpočinkové loučky a část pro velké děti.

Pohádková říše Fábula 2, Malý dobrodruh
Fábula nabízí spoustu venkovní zábavy pro děti i dospělé. Foto: www.pohadkova-rise.cz

Jednou z novinek sezony 2016 je sekce obřích společenských her, kterými se zábavní park Pohádková říše za účasti agentury Dobrý den zapíše do České knihy rekordů a kuriozit. Rodiče s dětmi tak čeká zábava díky obrovskému Fábulo, nezlob se!, dámě, pexesu, dominu, logik, a dalším tradičním společenským hrám. Všechny v nadstandardní velikosti s hracími deskami několik metrů čtverečních a s figurkami dosahujícími výšky malých návštěvníků.

Velkou výhodou pro výlet do Pohádkové říše je jistě fakt, že nabízí návštěvníkům vyžití jak pod střechou, tak i na venkovních prostranstvích. Nikdy vám tedy rodinný výlet nepokazí špatné počasí. Za deště a horkých dní se schováte ve vnitřních prostorách pohádkové říše, které vám nabízí nespočet aktivit a pokud počasí vyjde a bude tak akorát, jistě využijete širokou nabídku venkovní zábavy pro děti i dospělé.

Více informací na: www.pohadkova-rise.cz

2 Comments

  1. Nikola says:

    Pro malé děti dobré, zábava tak na hodinu až na dvě. Pro školní děti už nuda.

  2. Slávka Brotivová says:

    Minulé léto jsme Pohádkovou říši navštívili a mohu jen doporučit. Děti byly nadšené.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*