Vánoční trhy v Porýní, Malý dobrodruh
Zažijte okouzlující atmosféru vánočních trhů v Porýní. Foto: www.colognetourism.com

Chcete zažít okouzlující vánoční atmosféru? Pak neváhejte a zúčastněte se vánočních trhů v Porýní, na kterých je připravený bohatý program nejen pro dospělé, ale i pro děti. Nezapomenutelné chvilky, kouzelná sváteční výzdoba a vynikající pochotky budou čekat na všechny návštěvníky, kteří se rozhodnou do Porýní vydat.

 

 

Kolín nad Rýnem

26. listopadu – 23. prosince 2012

Kolínské trhy poutají svou jedinečnou výzdobou a rozmanitým programem. Vánoční pohádkový trh na Rudolfském náměstí vtáhne návštěvníky do kouzelných příběhů, ožijí na něm postavy z půvabných pohádek bratří Grimmů.  Na kolínském náměstí Heumarkt bude pro radost dětí i dospělých k dispozici kluziště o rozloze 2000 m².

Bonn

23. listopadu – 23. prosince 2012

Děti i jejich rodiče budou moci oprášit své bruslařské dovednosti i na bonnském náměstí Friedensplatz. Je zde připraven pestrý program. Děti si na trzích pod odborným vedením vyzkouší práci hrnčířů, výrobu svíček, foukání skla, malování hedvábí nebo si vyrobit z barevných papírů vánoční přáníčka. Svoje výtvory si pak s sebou odnesou domů.

Cáchy

23. listopadu – 23. prosince 2012

Cášské firmy jsou výrobou cukrovinek proslavené po celém světě. Dominovými kostkami, marcipánovými zákusky, sušenkami Spekulatius a samozřejmě proslulými perníčky „Printen“, které se staly typickým (nejen vánočním) suvenýrem z Cách. Jsou posypané ořechy, mandlemi, polévají se čokoládou, jsou bílé i žíhané. Žádný návštěvník Cách by si neměl nechat uniknout ochutnání této lahůdky.

Tipy pro vás:

Ideální způsobem dopravy do oblasti Porýní je využití služeb nízkonákladové letecké společnosti Germanwings. Z Prahy na letiště Kolín/Bonn létají denně. Letenky je možné zarezervovat na webových stránkách www.germanwings.com

Informace o trzích v Kolíně nad Rýnem najdete na: www.cologne-tourism.com.

Informace o vánočním Bonnu jsou na: www.bonnerweihnachtsmarkt.de.

Více informací o vánocích v Cáchách se nacházejí na www.aachenweihnachtsmarkt.de.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*