Povídačky Junior, Malý dobrodruh
Učte své děti s Povídačkami. Foto: www.povidacky.cz

Potřebujete si v klidu něco vyřídit a vaše děti vám nedopřejí ani chvilinku klidu? Zkuste je zabavit komunikačními hrami Povídačky Kids a Junior v deskové podobě, či nově také mobilní aplikace Povídačky Talking kids.

Proč bez Povídaček nevytáhnete z domu ani patu

1. Budete si spolu povídat o 80 různých tématech a vzájemně se poznávat.

2. Děti se naučí zareagovat na různé životní situace z běžného života.

3. Dospělí poodhalí dětem své zážitky a zkušenosti z dětství.

4. Budete si spolu vyprávět příběhy dle vlastní fantazie.

5. Zazpíváte si známé písničky s hudebním doprovodem.

6. Zkusíte si nahrávat své vlastní příběhy i písničky.

7. Vyzkoušíte si svůj pozorovací talent a paměť při sledování obrázků.

8. Zasoutěžíte si spolu a budete poznávat svět kolem nás.

9. Zkusíte si poskládat obrázek z 12 dílků puzzle do oválu.

10.  Strávíte spolu neopakovatelné chvíle a hlavně si to užijete!

„Cílem her Povídačky je utužovat vztahy v rodině s dětmi předškolního a mladšího školního věku formou vzájemného povídání a poznávání. Jsou vhodné pro společné chvíle doma i na cestách, ale je možné je využít, když čekáte, než vám přinesou jídlo v restauraci, u lékaře v čekárně nebo u vody. Rodiče či prarodiče si mohou s dětmi vzájemně povídat, zpívat, zkoušet svůj postřeh, vyprávět příběh dle vlastní fantazie i poznávat svět kolem nás nebo si jednoduše zasoutěžit,“ popisuje svou novou hru autorka Andrea Löflerová.

Povídačky rozvíjejí komunikační dovednosti dětí, napomáhají zlepšovat vyjadřovací schopnosti, paměť, fantazii i pozorovací talent. Hra otevírá otázky na situace, se kterými se mohou děti setkat v běžném životě a dospělí dětem poodhalí své zkušenosti i zážitky z dětství.

„Rostoucí zájem dospělých i dětí o techniku by neměl v žádném případě nahrazovat vzájemné povídání uvnitř rodiny, protože děti, se kterými si rodiče více povídají, bývají úspěšnější nejen ve škole, ale také v osobním životě, snáze navazují mezilidské vztahy. Lidé, kteří spolu nekomunikují, se postupně odcizují,“ varuje Andrea Löflerová.

Povídej, povídej pohádku!

AplikaAplikace, Malý dobrodruhce, Malý dobrodruh
S chytrou aplikací zabavíte děti kdekoliv a kdykoliv. Foto: www.povidacky.cz

Pokud je pro rodiče obtížné nacházet témata k povídaní, která by děti zaujala, je možné sáhnout po hře, která je k tomuto účelu přímo stvořená. A pokud je nemůžete odtrhnout od iPadu a iPonu, je pro ně ideální mobilní aplikace Povídačky, která je první aplikací, již hrají společně rodiče s dětmi, vzájemně se při ní poznávají a mohou si nahrávat své příběhy a písničky s hudebním doprovodem.

Vyzkoušejte v létě hru zdarma! Do konce července máte možnost vyzkoušet zdarma  2 mapy s 16 zastávkami a 64 úkoly. Pokud se vám aplikace zalíbí, doporučujeme vám stáhnout si na svůj iPhone nebo iPad celou verzi. Mobilní aplikace je v Appstore uložena pod názvem Talking Together a je v češtině a angličtině.

POVÍDAČKY I. – verze Kids pro rodiny s dětmi 3-7 let ke stažení zde:

https://itunes.apple.com/de/app/povidacky-kids/id881404937?l=cs&ls=1&mt=8

Mobilní aplikace POVÍDAČKY II. – verze Junior  pro rodiny s dětmi 7-11 let ke stažení zde: https://itunes.apple.com/de/app/talking-together-junior/id881411255?l=cs&ls=1&mt=8

Povídačky jako výchovný prostředek

Jsou praktické, skladné a vždy čisté: Díky praktické karabině, která kartičky spojuje, lze hry vzít pohodlně kamkoli s sebou a dát si ji např. na batoh, do auta a hrát ji s dětmi kdekoli, doma, výletě, v autě, v čekárně u lékaře, v restauraci apod. Kartičky jsou chráněné laminem, proto nevadí, když na ně děti budou chytat mokrýma nebo špinavýma rukama, snadno se otřou a hraje se dál.

Rozvíjejí komunikační dovednosti dětí, ale také fantazii, vzájemné porozumění, upřímnost a otevřenost v rodině, děti se naučí správně zareagovat na situace z běžného života a dospělí zavzpomínají na své dětství, napomáhá zlepšovat vyjadřovací schopnosti, zlepšuje paměť i pozorovací talent i poznávání světa kolem nás.

Vznikly ve spolupráci s odborníky: Otázky a úkoly byly konzultovány s dětskou psycholožkou a  speciální pedagožkou paní Androniki Valentovou, logopedkou paní Anetou Betuštiákovou, hra Povídačky Kids byla vyzkoušena s dětmi ve věku 3-7 let v mateřské škole Montessori pohybové školičce na Praze 5.  Hry využívají ve své praxi i mnohé logopedické ordinace, družiny i pedagogové při výuce např. prvouky. Logopedové ji doporučují zejména jako  velmi dobrou pomůcku k podpoře rozvoje slovní zásoby a větné stavby a také k fixaci procvičovaných hlásek a tempa řeči a rozvoji paměti a pozornosti dětí.

POVÍDAČKY KIDS pro rodiny s dětmi 3- 7 let:

Zábavná i naučná hra Povídačky odkrývá 50 různých naučných i zábavných témat, o kterých si mohou rodiče i prarodiče s dětmi povídat a vzájemně se ještě více poznávat. Hra je složená z 52 kartiček zavěšených na karabině, které jsou doplněny barevnými obrázky a 400 otázkami a úkoly rozdělenými do 4 oblastí, které rodiny sbližují – přátelské rodinné povídání, veselé zpívání, pozorování detailů a maličkostí i rozvoj fantazie při vyprávění vlastních příběhů s předem stanovenými 3 slovy. Doporučená MOC je 249 Kč. Hru koupíte ve vybrané síti hračkáren, e-shopů a knihkupectví nebo na www.povidacky.cz.

POVÍDAČKY JUNIOR pro rodiny s dětmi 7-11 let:

Komunikační hra Povídačky Junior odkrývá 40 různých naučných i zábavných témat, o kterých si mohou rodiče, prarodiče i pedagogové a psychologové s dětmi povídat a vzájemně se ještě více poznávat. Hra je složená ze 44 kartiček na karabině, které jsou tematicky doplněny barevnými obrázky s 360 otázkami a úkoly rozdělenými do 5 oblastí: přátelské rodinné povídání,  pozorování detailů a maličkostí na obrázcích,  rozvoj fantazie při vyprávění vlastních příběhů, poznávání světa kolem nás a zábavné soutěžení. Je to jednoduchá zábavná i naučná hra pro min. 1 dítě ve věku 7- 11 let a 1 dospělého. Doporučená MOC je 249 Kč. Hru koupíte ve vybrané síti hračkáren, e-shopů a knihkupectví nebo na www.povidacky.cz.

Tags:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*