Cyklistická dovolená bývá pro některé členy rodiny často odstrašující. Jízda na kole však nemusí být vždy namahavá. Technika nás opět dostala, ale sportovní zážitek zůstal. Přídavný motorek u elektrokol má totiž jen podpůrnou funkci, bez zodpovědného šlapaní neujedete ani metr.

Cyklistika-Salzburk-Salzburger-Saalachtal-Tourismus

Doby, kdy na strmé horské stezky vyráželi jen trénovaní cyklisté, jsou už tytam. Kouzelné slůvko se nazývá elektrokolo. Díky podpůrnému elektrickému motoru se túry na kole stanou požitkem a zůstane více času na kochání se nádherným světem hor. Vždyť mnozí, kteří nemají odpovídající kondici, by právě o tyhle zážitky v nádherné přírodě přišli. Tiše bez znečišťování vzduchu a přitom s nejvyšší energetickou efektivností se stanou nedosažitelné cíle hračkou – ať se jedná o prudké výstupy nebo dlouhé trasy. Klouby a srdeční oběh jásají, protože nejsou extrémně namáhány, a nadšení z krásného výletu přitom nebere konce.

Společně na kolo

Společná cyklistická dovolená může často znamenat stres. Netrénovaný partner má strach ze společného výletu, trénovaný se děsí stálého čekání a přestávek. Stačí si vypůjčit elektrokolo a problém je vyřešen. Oba si tak výlet vychutnají stejnou měrou.

Na náročnou túru tak může vyrazit celá rodina, aniž by se ambiciózní účastníci trpěli nedostatkem pohybu, protože při překonávání výškových rozdílů jim stačí všichni. Stačí zapnout motor a ten je do kopce podpoří. Elektrokolo je velké téma a trendem zůstane, protože otevřel zcela nové pohybové možnosti.

Sportovně nebo pohodlně v Pinzgau

Krásnější a rozmanitější bikerské terény než v salcburském regionu Pinzgau budete jinde marně hledat. Kdo se rád kochá pohledem na horské vrcholy z údolní cyklistické stezky, zvolí údolí Saalachtal, kdo má radějí výjezdy na hřebeny, vyráží do Maria Alm nebo směrem k Loferu.

 

Cyklistika-Salzburk-Salzburger-Saalachtal-Tourismus

Údolí Saalachtal

Údolí Saalachtal s vesničkami Lofer, Unken, St.Martin a Weißbach se nachází v srdci regionu Pinzgau a leží v hraničním trojúhelníku mezi Salcburkem, Tyrolskem a Bavorskem. Mezi nimi se klikatí divoká řeka Saalach a všechna čtyři střediska malebně propojuje.

Pohodlné cyklostezky vedoucí podél říčky Saalach jsou lemovány spoustou sympatických hospůdek a jsou ideální nejen pro rodiny, ale zejména cyklisty „požitkáře“.

Na Tauernské cyklostezce

Tauernská cyklostezka (Tauernradweg) je klasikou mezi rakouskymi cyklostezkami. Od slavných Krimmelských vodopádů vás neustále doprovázejí panoramata vysokých hor, několikrát projedete úzkými soutěskami, dále stezka probíhá údolím řeky Salzach, zdatně pospíchající alpské řeky, která si na horním a středním toku razí cestu mezi třítisícovkami Severních vápencových Alp a tím je zaručeno, že se budete mít neustále na co dívat.

K zajímavým místům na trase patří Krimmelské vodopády hned u startu. V bočních údolích se najde několik divokých úzkých soutěsek jako Liechtensteinklamm či Sigmund Thun Klamm u Kaprunu. Kaňony jsou zpřístupněny lávkami, umělými schody a dalšími pomůckami, stačí nechat kolo u vstupu a na chvíli vyměnit tretry za normální boty.

Více na www.tauernradweg.at

Region Hochkönig

Region Hochkönig byl jeden z prvních, který začal propagovat elektrokola. Dnes se může pochlubit skvělou sítí stezek pro elektrokola, vybavenou 18 nabíjecími stanicemi na kopcích i v údolích. K nejkrásnějším stezkám patří ii-Tour, 113 kilometrů dlouhá panoramatická cesta s 5.013 výškovými metry a nádhernými horskými výhledy.

Vzhůru na hřebeny

Vyznavači sportovních výzev se rádi na horském kole vydají na lesní cesty a svahy mezi horská pásma Reiter-, Loferer- a Leoganger Steinberge. Zde je 480 kilometrů tras pro horská a trekingová kola. Podle libosti se mohou řítit po lesních trasách na úbočích hor nebo zdolávat štěrkové cesty necesty pod ledovcovými jazyky, nekonečné hodiny dobývat nádherný vysokohorský svět a přitom překonávat sami sebe při dobývání horských vrcholů. Každý podle své chuti a fyzické kondice.

Hotel Puradies má bikery rád

Hotel-Puradies

Máte rádi moderní design skloubený s nádhernou přírodou kolem? Pak pro vás bude dovolená v horském hotelu Puradies v rakouském Leogangu zážitkem na celý život. Na svém kontě už má několik mezinárodních designérských ocenění. Puradies fascinuje odborníky i laiky přirozeným propojením alpských tradic, moderního životního stylu a společenských trendů.

Obrovské prosklené plochy v celém hotelu dovolují přírodě doslova vstoupit dovnitř a pocit klidu navozují i použité materiály, jako je dubové dřevo, přírodní kámen a tradiční textilie. Odpočívat můžete ve wellness areálu Badehaus na břehu přírodního jezírka s prosklenými saunami s výhledem na impozantní svět hor, parními lázněmi, infrakabinkami a s prostornými odpočívárnami.

Hotel-Puradies

A pokud byste hledali gastronomické zážitky, veškeré sny vám splní designová restaurace Ess:enz, kam hlavní suroviny dodává horský bio statek, jež patří rovněž k hotelu a je hezkým vyžitím pro děti. Ty jsou tady ostatně více než vítány: k dispozici je jim velká herna, krásné hřiště i malá zoologická zahrada.

Navíc se hotel Puradies prezentuje jako hotel pro bikery a cyklisty všech kategorií. Hotel je totiž členem sdružení Mountain bike holidays, což znamená, že musí být řádně prověřen, zda tento titul zaslouží.

Hotel je vybaven nejen kvalitními prostorami pro garážování kol, ale i servisem: od čištění až po drobné opravy kol. 12 e-horských kol lze vypůjčit přímo v hotelu. Odborníci ze sportovního obchodu Mitterer každému kompetentně poradí a na první vyjížďce či sjezdu i doprovodí.
Více na www.puradies.at

One Comment

  1. cestování says:

    Doporučuji prod děti ještě Bánát, ať si zažijí pravé „české prázdniny“ našich babiček a prababiček

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*