Každou první sobotu v měsíci můžete v Nákupní galerii Myslbek prostřednictvím veřejné sbírky Pečení pro děti pomoci malým potřebným v mnoha částech světa, ale i u nás.

galerie, Myslbek, pečení, Vánoce
Foto: Aspen PR

 

Pomáhat mlsáním
Pečení pro děti má formu veřejné sbírky – spočívá v tom, že pekaři, pekárny, dobrovolní spolupracovníci UNICEF i známé osobnosti, pod jejichž patronací se vždy akce konají, upečou sladké či slané dobroty, které si kolemjdoucí mohou koupit za libovolný příspěvek vhozený do kasičky. První listopadovou sobotu jste simohli zakoupit pekařské lahůdky připravené v proslulých kuchyních hotelů Alcron a Mövenpick, jejichž zaměstnanci pomáhali přímo na stánku. Kdo dorazil pro něco na zub kolem 13.30, ten mohl převzít laskominu přímo z rukou jednoho z nejlepších současných českých houslistů Jaroslava Svěceného anebo jeho dcery Julie, která úspěšně kráčí v otcových hudebních šlépějích.
Výtěžek půjde na poskytování rané péče v rodinách dětí s postižením zraku. Raná péče je terénní sociální služba poskytovaná rodinám, ve kterých se narodilo a vyrůstá dítě se zdravotním postižením. Zaměřuje se na podporu vývoje dítěte i celé rodiny, přičemž současně bere ohled na požadavky každého jednotlivce. www.ranapece.eu

 

Prosincové hody a charitativní cukroví
V předvánoční čas budete moci přispět na dobrou věc hned dvakrát (aby Ježíšek věděl, že jste byli opravdu hodní). V tradiční první prosincovou sobotu 3. 12. vám pochoutky bude prodávat herecká dvojice z ansáblu seriálu Ošklivka Katka – Olga Lounová a Lumír Olšovský. Získané prostředky půjdou na konto české nadace Dětský mozek, která podporuje malé pacienty s postižením centrální nervové soustavy. www.detskymozek.cz
Kdo by si rád letos dal dobročinnou vánočku, nechť se do Nákupní galerie Myslbek vypraví znovu v sobotu 17. prosince. Kromě vánočních dárků pro celou rodinu tu pod jednou střechou může pořídit i cukroví, vánočku nebo perníčky a zároveň tak přispět nadaci Debra (www.debra-cz.org), která pomáhá dětem postiženým puchýřnatým genetickým onemocněním kůže Epidermolysis bullosa congenita (EB), známým také jako nemoc motýlích křídel. Mlsným jazýčkům budou cukroví tentokrát prodávat herci Jitka Čvančarová a Karel Dobrý.
Stánek s pečivem můžete v nákupní galerii Myslbek navštívit každý měsíc a koupit si dobrotu, na níž si pochutnáte s pocitem, že přispíváte dětem s postižením či z krizových oblastí na lepší život. Přitom se nemusíte stydět požádat hvězdné patrony o autogram nebo společné foto – vždyť vás s nimi spojuje stejný charitativní zájem! V minulých měsících jste měli možnost ochutnat lahůdky třeba z rukou Patrika Eliáše nebo Davida Ševčíka. Pokud jste šanci v uplynulé půli roku propásli, neváhejte a vydejte se nakoupit v některou ze tří výše uvedených nadcházejících sobot (5. 11., 3. 12., 17. 12.). Stánek bude vždy otevřený od 10 do 17 hodin.  

Jitka Čvančarová, Mali
Jitka Čvančarová nedávno pomáhala i dětem na Mali.

O Nákupní galerii Myslbek

Myslbek je nákupní zónou v historickém a zároveň nákupním srdci Prahy – v prestižní a slavnými značkami vyhledávané ulici Na Příkopě. Světové značky tu tradičně představují kolekce, které u nás nejsou jinde k dostání, a pro každou značku je obchod v této ulici jistou zárukou slávy a úspěchu. A Nákupní galerie Myslbek je umístěna v srdci této Mekky módy. Najdete tu obchody s oblečením mnoha stylů pro každý věk i příležitost, ale i obchody s kosmetikou a parfémy. Kromě notoricky známých obchodů, jako jsou H&M, Next nebo Intersport, tu najdete i exkluzivní kolekce značek Guess by Marciano, Escada Sport, Pepe Jeans, Gant nebo Calvin Klein Underwear a mnoha dalších. V Nákupní galerii Myslbek je také k dostání přírodní kosmetika Korres a v prodejně Bibelot exkluzivní psací potřeby. Součástí Nákupní galerie je pak zóna s občerstvením, ve které se můžete občerstvit mimo jiné v pizzerii Coloseum a posedět v klidu kavárny Café Myslbek.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*