Hledáte pro své dítě skutečně bezpečnou autosedačku, ve které se mu navíc bude sedět pohodlně i na delších tratích? Pak dejte na rady německých odborníků a podívejte se s námi na převratnou novinku značky Cybex, autosedačku Juno-fix!

Juno fix, Cybex, Malý dobrodruh
Autosedačka Juno-fix se speciálním bezpečnostním pultem. Foto: Archiv Cybex

Je určená pro děti od 9 měsíců do 4 let. Na první pohled upoutává výrazným bezpečnostním pultem a také boční ochranou. Právě díky těmto dvěma prvkům získal Juno-fix v testech, které pořádá německý automotoklub ADAC, nejvyšší možné hodnocení v bezpečnosti a stal se vítězem kategorie I.

Autosedačka Juno-fix Cybex: pult  jako airbag

Jak to ale vlastně funguje? Bezpečnostní pult nahrazuje pětibodový pás a funguje podobně jako airbag. Při nárazu zabraňuje pohybu dítěte vpřed, a to efektivněji, než pás – díky pultu nedochází k prudkému škubnutí hlavy směrem dopředu, které může mít fatální následky. Pult zároveň kryje hrudník a vnitřní orgány. Boční ochrana zase pomáhá absorbovat a rovnoměrně rozložit síly, které na malé cestující mohou působit v případě kolize z boku.
Pohodlí dítěte zajišťuje také hlavová opěrka nastavitelná do osmi poloh, zádová opěrka má tři polohy naklápění. Nastavitelný je i pult tak, aby se v sedačce dítěti sedělo pohodlně. Do vozu můžete Juno-fix upevnit dvojím způsobem – buď s pomocí systému ISOFIX Connect, nebo bezpečnostním pásem.

Juno-fix: autosedačka či módní doplněk?

Juno-fix si můžete vybrat z osmi barevných variant, od decentní černé či šedé až po výraznou modrou, červenou, či růžovou. Na léto můžete miminku pořídit ještě letní potah. Cena autosedačky je 4.390 Kč, letní potah je k dispozici za 699 Kč (obojí na http://www.babystar.cz/).
Názorné vysvětlení fungování bezpečnostního pultu naleznete v tomto videu: http://www.youtube.com/watch?v=YnmNB7ceJ3s&feature=plcp&context=C401127fVDvjVQa1PpcFMFIYSyuHALECGKSWeDUY8bNSP8HQ2Eon4%3D.

Oficiální www stránky značky Cybex: http://cybex-online.com/uk/carseats/juno-fix.html

Juno-fix, Cybex, autosedačka, Malý drobrodruh
Hlavová opěrka je nastavitelná do osmi poloh

3 Comments

  1. Katka G. says:

    Dobry den, se zajmem jsem si precetla tento clanek a rada bych se optala, zda-li mate nekdo (at uz z redakce ci ctenaru) s autosedackou osobni zkusenost? Zajimalo by me, 1) jestli se z ni sikovnejsi dite nemuze vyskrabat, kdyz je nepripoutane? 2) pultik mi pripada dost vysoko, da se vyuzit i ke hre nebo aby si na nej dite treba polozilo svacu:-)? Predem dekuji za pripadne odpovedi, autosedacka se mi moc libi a uvazuji, ze bych ji pro dceru koupila. Srdecne zdravi, Katka G.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*