Ve Velkých Karlovicích na Valašsku odstartuje v neděli 28. dubna nová sportovní tradice. Uskuteční se tu závod VALACHY DUATLON, při němž se závodníci utkají v běhu a jízdě na horském kole v členitém valašském terénu.
Jde o první z celkem čtyř chystaných závodů nového seriálu VALACHY TOUR, jehož pořadatelem je Resort Valachy Velké Karlovice. Seriál závodů je v ČR ojedinělý tím, že spojuje různé disciplíny vytrvalostního charakteru do společného celkového hodnocení. Jednotlivé závody situované do členitého terénu CHKO Beskydy u česko-slovenské hranice ve Zlínském kraji svou účastí podpoří také známí profesionální sportovci. Svou účast potvrdila i jedna z největších hvězd současného českého sportu, držitel olympijského zlata v horské cyklistice z roku 2012 Jaroslav Kulhavý. Soutěžící mohou získat atraktivní ceny v úhrnné hodnotě přes 750 tisíc korun.
Pořadatelé mysleli i na to, že do místa závodu sportující muže i ženy doprovodí jejich děti. V rámci každé akce se uskuteční také závody pro děti na kratších a lehčích tratích. Ty se do seriálu nezahrnují a budou vyhodnocovány jednotlivě. V rámci prvního závodu – VALACHY DUATLONu – se například uskuteční dětský závod v běhu. Nejmenší děti do 6 let budou závodit na trati dlouhé 500 metrů, nejstarší děti nad 12 let si zaběhnou kilometr. Výsledky dětského závodu budou vyhlášeny v 11:30 hodin. Teprve půl hodiny poté se postaví na start dospělí.
Pro malé i velké návštěvníky bude vždy připraven také doprovodný program.

Závody VALACHY TOUR:
28. 4. – VALACHY DUATLON (běh, horské kolo)
13. 7. – BIKE VALACHY (horské kolo)
9. 8. – VALACHY MAN (plavání, horské kolo, běh)
26. 10. – BĚHEJ VALACHY (běh)

Více na www.valachytour.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*