Chcete navštívit co nejvíce evropských měst, ale za co nejkratší dobu? Pak otestujte to nejlepší z Berlína, Bratislavi, Drážďan, Mnichova, Vídně,  Keukenhofu či Kodaně.

Londýn, Malý dobrodruh
Poznejte krásy města za pouhý jeden den. Foto: www.eurolines.cz

„Snaha ušetřit se začíná projevovat i v cestování a jedním z největších trendů současnosti se tak stává projíždět evropskými metropolemi tzv. na otočku! Ráno tam, večer zpět, žádné další výdaje za ubytování,“ říká Pavla Lauermannová ze společnosti Eurolines, která zavádí další spoje, s nimiž můžete poznat nejkrásnější města Evropy za jediný den. Třeba už o následujících květnových volnech!

DRÁŽĎANY: Mezinárodní hudební festival

Na své si tady v nejbližší době rozhodně přijdou všichni hudební fajnšmekři. 11. až 18. května 2014 se tu koná mezinárodní hudební festival Dixieland (mimochodem už 44. ročník!), 27. až 29. června 2014 pak vypuknou oslavy na Labi „Elbhangfest“ plné koncertů, zajímavých výstav a divokých průvodů. Autobusy Eurolines se do Drážďan dostanete za 2 hodiny od 370 Kč za jednosměrnou promo jízdenku, www.eurolines.cz.

BERLÍN: Festival der Kulturen

Německou metropoli ovládnou festivaly: 6. až 9. června 2014 to bude „Festival der Kulturen“ plný koncertů, gastronomických zážitků, tance a především exotických kostýmů. Druhá velká očekávaná akce roku – slavný jazzový festival Bergmannstraßenfest – se bude konat v kulturní čtvrti Kreuzberg 27. až 29. června 2014. Autobusy Eurolines se do Berlína dostanete za 4,5 hodiny od 600 Kč za jednosměrnou promo jízdenku, www.eurolines.cz.

MNICHOV: Bruslaři napříč městem

V Mnichově si na své přijde každý: každé pondělí od května do září se tady vydává přes 5 000 bruslařů napříč městem v rámci akce Blade night – staňte se letos jedním z nich! Pro milovníky netradičního umění je tu pak 31. května až 1. června 2014 Streetlife Festival, na němž si můžete s více než 2 miliony návštěvníků vychutnat pouliční umělce na Ludwig a Leopoldstrasse. Autobusy Eurolines se do Mnichova dostanete za 5 hodin  od 500 Kč za jednosměrnou promo jízdenku, www.eurolines.cz.

VÍDEŇ: Město kultury

Za pár dnů (9. května – 15. června 2014) se z Vídně stane centrum divadla, hudby a umění z celého světa. Zahájení na Radničním náměstí s vystoupeními zahraničních umělců je zdarma a každý rok přiláká tisíce návštěvníků. Celkem je připraveno 37 produkcí z 32 zemí, k tomu výstavy, video instalace, filmy, rozhovory s umělci a 22 festivalových koncertů! Autobusy Eurolines vás do Vídně zavezou za 4 hodiny od 190 Kč za jednosměrnou promo jízdenku, www.eurolines.cz.

BRATISLAVA: Taneční festival

Fanoušci světové taneční scény mohou 28. června vyrazit už na 3. ročník Only Open Air Festival – pořadatelé dali dohromady nevídanou skvadru dýdžejů i velice originální program. Autobusy Eurolines vás do Bratislavy zavezou za 4 hodiny 15  minut od 250 Kč (jednosměrná promo jízdenka), www.eurolines.cz.

KODAŇ: Originální muzea

Ano, asi musíte vidět sochu Malé mořské víly, ovšem nezapomeňte ani na trochu zábavy v parku Tivoli, nejstarším zábavním parku na světě, na návštěvu unikátních muzeí (včetně živoucího městečka hippies), posezení nad tamní specialitou, kterou je sendvič s herynkem a večer vzhůru do kabaretu nebo na koncert do nově zrekonstruovaného Jazz House. Autobusy Eurolines vás do Kodaně zavezou přes noc za 12,5 hodiny od 1050 Kč za jednosměrnou promo jízdenku, www.eurolines.cz.

KEUKENHOF: Město zahltí květiny

Největší květinový park na světě stojí cca 30 km od Amsterdamu a je otevřen do 18. května. Na 32 hektarech vidíte miliony pestrobarevných rostlin poskládaných do překrásných uměleckých děl, kolem nichž procházíte po stezkách (můžete ujít až 15 km) a dopřát si můžete také zhruba třičtvrtěhodinový výlet speciálními loďkami, které vás provezou od keukenhofského mlýna po okolí. Autobusy Eurolines vás do Lisse-Keukenhof zavezou přes noc (za 14,5 hodiny) od 2200 Kč za obousměrnou promo jízdenku, www.eurolines.cz.

LONDÝN: Pride Parade

Největší londýnská párty se koná v sobotu 3. července 2014 (doprovodný program však trvá od 19. června do 3. července) ve znamení oslav svobody, rovnoprávnosti a „práva nosit tolik barev duhy“, kolik kdo jen chce. Akce vypukne ve 13 hodin na Baker Street, pokračuje po Oxford Street a Regent Street až na Trafalgar Square. Prohlídku památek alespoň zvenčí tak máte v ceně akce! Autobusy Eurolines vás do Londýna zavezou na nové lince přes noc (příjezd ráno v 7.00 hodin do Londýna, odjezd ve 21.00 hodin) od 890 Kč za jednosměrnou promo jízdenku, www.eurolines.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*