Londýn je město mnoha tváří. Své si zde najdou jak příznivci módních trendů, tak i fanoušci fotbalu. Nelze opomenout také nespočet skvělých výstav, které se na tomto úžasném místě každoročně konají. Všechny tyto věci můžete nyní vidět na vlastní oči! Autobusová společnost Eurolines má až do 25. března akci 1+1, kdy cestujete ve dvou, ale zaplatíte pouze za jednoho.

Vyjeďte za módou do Londýna

Eurolines, Malý dobrodruh
Autobusy Eurolines vás dopraví do nekrásnějších evropských měst. Foto: www.eurolines.cz

21. 2. – 24. 2. 2013: FASHION WEEK

Na světově vyhlášené módní show načerpejte úžasné tipy a přivezte pestrost Londýna i do našich měst! A na co letos vsadili světový návrháři, kteří předvedou to nejlepší v Somerset House? Především na lehké materiály, pohodlnost a volnost – tu však oživili výraznými vzory a divokými doplňky.

29.11.2012 – 3.3.2013: GARAVANIHO KOUSKY

A když už budete v Somerset House, zajděte si na výstavu „Master of Couture“ italského módního návrháře Valentina Garavani. Sbírka shromažďuje na 130 přepychových módních skvostů za posledních 50 let jeho práce v módním průmyslu.

Londýn, město fotbalu

21. 2. 2013: CHELSEA VERSUS SPARTA

Patříte už mezi šťastné držitele vstupenek na odvetu fotbalových es do Londýna? Pak se vám jistě splnil životní sen! Pokud ještě stále hledáte dopravu, pak autobusy Eurolines jsou jasnou volbou, protože vás dovezou až do centra Londýna (na Victoria Coach Station odkud budete hravě cestovat metrem), mají skvěle napasované odjezdy i příjezdy (odjezd z Prahy je ve středu 20. 2. v 17:00 hod., příjezd do Londýna ve čtvrtek 21. 2. v 11:30 hod., odjezd z Londýna v pátek 22. 2. v 17:00 hod., příjezd do Prahy v sobotu 23. 2. ve 12:30 hod.) a  za osbousměrnou jízdenku navíc dáte jen 3 100 Kč!

Náš tajný tip: Za návštěvu rozhodně stojí i Muzeum fotbalového klubu Chelsea (Chelsea Footbal Club: Museum and Stadium Tour), které nabízí fascinující cestu do zákulisí jednoho z největších fotbalových klubů

Kultura na každém rohu

26.1.-14.4.2013:  MANET TVÁŘÍ V TVÁŘ

Obrazy, pastely i současné fotografie z portrétní tvorby slavného umělce Édouarda Maneta na vás čekají v Royal Academy of Arts odkud to máte kousek za zážitky na Piccadilly.

15.2.-1.10.2013: UMĚNÍ V METRU

Výstava plakátů nazvaná„Poster Art 150“ je součástí oslav 150. výročí londýnského metra, vůbec nejstaršího metra na světě a najdete ji v Londýnské muzeu dopravy. Kromě podzemních skvostů tady uvidíte i mnoho autobusů, tramvají a železničních dopravních prostředků, charakterizující historii dopravy v Londýně.

11.2.-24.2.2013: FESTIVAL PRO DĚTI

Každoroční dětský festival nabízí vzrušující program nejenom pro nejmenší a koná se v multimediálním Southbank Centre.

28.3.-29.9.2013: ZNOVUOBJEVENÉ POMPEJE

Výstava „Život a smrt: Pompeje a Herculaneum“, dvě města Neapolského zálivu, která byla v roce 79 n.l. pohřbena sopečnou erupcí Vesuvu vás překvapí i šokuje. Pořádá ji Bristké muzeum. Mimochodem – to rozhodně pak stojí za větší prozkoumání! Tamní sbírky obsahující více než sedm miliónů předmětů ze všech kontinentů dokumentujících historii lidstva od počátku až do současnosti a součástí muzea je velká dvorana Alžběty II. s největším zastřešeným prostorem v Evropě – a aby toho nebylo málo, uprostřed ní je doslova dech beroucí čítárna.

Informace, které je třeba znát:

Jak se dostat do Londýna: Autobusová společnost opět nabízí skvělou akci 1 + 1 ZDARMA, s níž můžete navštívit více než 40 evropských měst za poloviční cenu: cestujte z Prahy nebo Brna ve 2 a zaplatíte jen za 1! Mimořádná nabídka akčních cen platí pro 2 obousměrné jízdenky na pevná data a pro termíny (termín i destinace musí být shodné) cest 25. 1. – 25. 3. Jízdenky koupíte online na www.eurolines.cz, zaplatit je můžete platební kartou a elektronické tikety vytisknete přímo z vašeho počítače. A ceny? Ve 2 do Londýna a zpět již za 3100 Kč = za 1550 Kč pro 1 osobu!

Více informací na www.eurolines.cz.

 

 

Tags:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*