Chcete v toto zimní období něco zažít a ne jenom vysedávat doma u televize? Právě probíhá akce 1+1, kdy můžete s autobusovou společností Eurolines procestovat Evropu ve dvou, ale pozor, za cenu jednoho. Zažijte ty nejlepší kulturní památky na vlastní kůži! Nyní vás seznámíme s tím, co všechno se dá ve Vídni navštívit.

Dost už ženské nahoty! Na řadě jsou muži

Leopoldovo muzeum, Malý dobrodruh
Navštivte výstavu v Leopoldově muzeu, která vzbudila u lidí velké pozdvižení: Foto: www.leopoldmuseum.org

Aktuálně zde probíhá unikátní výstava „Nackte Männer“ (Nazí muži), která by mohla nést podtitul Dost už ženské nahoty! Zde je to právě naopak… Vídeňské Leopoldovo muzeum hostí na 300 děl mnoha skvělých umělců (současných i minulých), kteří pojali mužskou nahotu tak, že výstava okamžitě po svém zahájení vyvolala pěkné pozdvižení – stejně tak jako i samotné plakáty, které na ni zvaly fotografií tří známých fotbalistů oděných jen do podkolenek a kopaček. Na výstavě, jež končí 4. března, uvidíte také skvosty od norského malíře, grafika Edvarda Muncha, amerického malíře Andyho Warhola, představitele směru Beaux-arts Augusta Rodina nebo umělce evropského formátu Albrechta Dürera.

Otevírací doba: denně kromě úterý od 10.00 do 18.00 hod., čtvrtek od 10.00 do 21.00 hod.

Vstupenky: plné vstupné činí € 12,00, studenti (pod 28 let), učni, nezaměstnaní a lidé se zdravotním postižením zaplatí € 7,00

Více na: www.leopoldmuseum.org

Prozkoumejte nitro lidského těla

Až do 17. února vám v Albertině rakouský umělec Erwin Wurm zprostředkuje velice netradiční zážitek – a sice pohled do nitra našeho těla. Výstava představuje kolem 100 prací, z toho 30 výkresů a 70 fotografií, některé velkoformátové. Autor použil různá média, techniky a hlavně se snažil konfrontovat reálného vnímání lidského těla dnes a například v gotice, která vycházela z askeze. Těšit se ovšem můžete rovněž na Wurmovi slavné sochy, které vznikají tavením a protahováním, jako by se snažily osvobodit z omezujícího oblečení.

Otevírací doba: denně 10.00 – 18.00 hodin, středa 10.00 – 21.00 hodin, restaurace: denně 9.00 – 24.00 hodin

Vstupné: dospělí  € 11,00, senioři € 9,00, studenti € 8,00

Více na: www.albertina.at     

V čem snídala Marie Terezie?

Jen málo kdo nikdy neslyšel o slavné Kunstkammer, jedné z nejvýznamnějších uměleckých sbírek světa nesmírné hodnoty. Od 1. března se budete moct podívat na více než 2 100 cenných předmětů, které rod Habsburků shromáždil za několik století, vystavených ve 20 sálech Uměleckohistorického muzea. Největším klenotem sbírky je drahocenná slánka od Benvenuta Celliniho z poloviny 16. století, dech budete popadat nad nádhernými zlatnickými pracemi a tak trochu se možná zasníte nad jedinečným snídaňovým servisem Marie Terezie.

Otevírací doba: úterý – neděle 10:00 – 18:00 hodin, úterý 10:00 – 21.00 hodin

Vstupné: dospělí € 14, držitelé Vienna Card € 13, skupinové vstupné (nad 10 osob) € 10, děti a teenageři do 19 let zdarma

Více informací: www.khm.at

Skladatelem na pár minut

Místo, které učaruje nejen vaším uším, ale i očím – to je Muzeum tónů a zvuků v historickém paláci arcivévody Karla na Starém Městě. Při komponování tady budete moct pozorovat velké skladatele minulosti, potkáte se s nejlepšími hudebníky současnosti i s počítačovou hudbou a nahlédněte i do hudební budoucnosti. To vše v šesti podlažích – a pozor: jste vážně v Domě hudby, protože tóny tady nejen uslyšíte, ale také uvidíte a sami se na chvíli budete moct stát skladateli!

Otevírací doba: denně 10:00 – 22:00 hodin.

Vstupné: dospělí € 12, studenti (do 27 let) € 9, děti (do 12 let) € 5,50, mladší zdarma

Více informací na: www.hdm.at

Pár tajných tipů

Tajný tip pro flamendry: Kavárna Leopold v Muzejní čtvrti je ve dne oblíbeným místem setkávání a v noci horkým tipem pro noční flamendry, kteří si zde mohou poslechnout produkci místních DJ

Tajný tip pro rodiny: LEO dětský ateliér v Leopoldově muzeu pořádá každou neděli od 14.00 do 17.00 hodin napínavé programy pro děti od 5 do 12 let

Tajný tip pro umělecké duše: Tvůrčí workshopy v MUMOKu (Muzeum moderního umění) vám zprostředkují něco zcela netradičního – při exkluzivní prohlídce s průvodcem proniknete do nitra aktuálních výstav, abyste poté v sobě odhalili umělce ve zdejším ateliéru. Dejte společně s přáteli volné pole své kreativitě při malířském, sítotiskovém nebo fotografickém workshopu!

Jak se dostat do Vídně: Autobusová společnost opět nabízí skvělou akci 1 + 1 ZDARMA, s níž můžete navštívit více než 40 evropských měst za poloviční cenu: cestujte z Prahy nebo Brna ve 2 a zaplatíte jen za 1! Mimořádná nabídka akčních cen platí pro 2 obousměrné jízdenky na pevná data a pro termíny (termín i destinace musí být shodné) cest 25. 1. – 25. 3. Jízdenky koupíte online na www.eurolines.cz, zaplatit je můžete platební kartou a elektronické tikety vytisknete přímo z vašeho počítače. A ceny? Ve 2 do Vídně a zpět již za 990 Kč = za 495 Kč pro 1 osobu!

Více informací na: www.eurolines.cz

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*