Cítíte se být diskriminováni na trhu práce? Pak se zapojte do projektu „MEDIACE – ŠANCE – PRÁCE“, který bude probíhat od 24. do 26. září ve Křtinách u Brna. Matky na mateřské dovolené by neměly být nijak znevýhodňovány. O pracovních příležitostech se můžete dovědět od realizátorů projektu, jimiž je i Evropský institut pro smír, mediaci a rozhodčí řízení, o.p.s.

Matka, Malý dobrodruh
Nenechte se diskriminovat. Foto: www.dreamstime.com

K prvnímu září 2012 vstoupil v platnost zákon o mediaci (Zákon č. 2002/2012 Sb.). Stalo se tak v na výzvu Evropské rady, aby členské státy zaváděly a podporovaly mediaci jako rychlé a kultivované mimosoudní řešení konfliktů a sporů za asistence třetí neutrální osoby – mediátora.

Evropský institut pro smír, mediaci a rozhodčí řízení o.p.s. přichází na základě finančních prostředků ze strany Evropského sociálního fondu a Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky s projektem, který je zaměřen na uplatnění diskriminovaných osob v rámci trhu práce. Cílovou skupinou projektu jsou rodiče s dětmi, osoby pečující o závislého člena rodiny či fyzické osoby nad 50 let, pro něž se tím otevírají nové profesní možnosti v oblasti mediace.

Chcete se stát specialistou mediace?

Zájemcům o „mediační práci“ nabízí ESI účast na speciálních kurzech pro pomocné profese mediace, jakými je asistentka/asistent mediace, informátorka/informátor mediace a specialistka/specialista mediace. Absolventi mediačních kurzů se mohou úspěšně zapojovat na trhu práce, zároveň mohou také mnohem snadněji a efektivněji skloubit rodinný a profesní život.

Konference plná nových příležitostí

Zájemce o práci v oblasti mediace zve Evropský institut pro smír, mediaci a rozhodčí řízení o.p.s. na 1. Mezinárodní konferenci „MEDIACE  ŠANCE PRÁCE“ s podtitulem „Efektivní komunikace ve veřejné správě, trh práce a nové příležitosti.“ Podtitul napovídá, že konferenční příspěvky se budou zabývat též stylem a úrovní komunikace úředních osob a občanů a jejich vzájemným porozuměním.  Pestrá skladba programu tohoto třídenního setkání v malebném prostředí zámku Křtiny u Brna nabízí účastníkům nejen teoretický úvod do oblasti mediace, ale i praktické výcvikové workshopy, kulatý stůl či panelovou diskusi s domácími i zahraničními odborníky z Anglie, Rakouska, Litvy a Kypru. Součástí konference je i doprovodný kulturní program včetně promítání filmů a návštěvy Chrámu Jména Panny Marie ve Křtinách u Brna.

Projekt podporuje pouze kraje Vysočina, Jihomoravský, Královehradecký a Pardubický. Pro účastníky ze zmíněných krajů je ubytování a stravování v průběhu konference zdarma.

Více na www.esi-cz.eu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*