Pokud je cyklistika vaším zamilovaným sportem a chcete se jí věnovat i s malými dětmi, potom jsou dětské vozíky ideální cestou. Rodina může být pospolu a užívat si sportování a výletů na kole i s malým miminkem. Nyní se dozvíte, co takový vozík za kolo umí a jak se používá.

Vozíky za kolo, Malý dobrodruh
V dětském vozíku je vaše dítě v bezpečí a může si užívat krásného okolí. Foto: www.skiservis.cz

Dětské vozíky se dají využít téměř od narození dítěte. Pro nejmenší děti se vyrábí tzv. miminkovníky, v nichž miminka leží a jsou připoutána vícebodovými pásy, podobně jako v autě. Větší děti, které už bezpečně udrží hlavičku vzpříma, do vozíku pohodlně usadíte a opět je bezpečně zajistíte vícebodovým pásem. Vozík se dá používat přibližně do 4 let věku dítěte. V tomto věku děti začínají už jezdit na dětském jízdním kole.

Jízda s vozíkem za jízdním kolem není obtížná. Vůbec se nemusíte bát, zvládne to každý cyklista i cyklistka. Do kopce je to o něco těžší než bez vozíku, ale na rovině a z kopce vozík téměř neucítíte. Vozíky za kolo se dají zapojit jak za krosová, tak i horská kola.

Vozík na kolo děti milují

Děti mají ve vozíku dostatek místa i na nějakou tu hračku nebo pití. Věci na cestu maminky uloží do zadního úložného prostoru vozíku. Pohodlně s sebou odvezete dětské oblečení na převlečení, svačinu a další věci pro zbytek rodiny. Přestože dítě je chráněno rámem vozíku, patří na hlavu dítěte cyklistická helma.

Špatné počasí vás s vozíkem na kolo nezaskočí

Před nezmary počasí děti chrání praktická kombinace krycí síťky, sluneční clony pro parné dny a slídového překrytí, které použijete za deště nebo větru. Vše se dá různě kombinovat jen pomocí normálních a suchých zipů. Děti jsou ve vozíku chráněné opravdu za každého počasí a vozík je na tom lépe než třeba kočárek.

Vozík na mnoho způsobů

Vozík samozřejmě není určený jen pro cyklistiku. K vozíkům se nabízí množství praktických setů, díky kterým je možné vozík používat i na jiné aktivity. Každý rodič využije kočárkového setu. Do přední části vozíku zacvaknete kolečka a rázem je z něj kočárek. Rodiny často vyrážejí na dovolenou nebo víkend i bez kočárku, o vše se postará vozík. Velmi oblíbený je joggingový set. Ten využijete pro běh a jízdu na kolečkových bruslích. V zimních měsících přijde ke slovu běžkařský set, kdy se místo koleček namontují na vozík lyže, a můžete vyrazit!

Jaký vozík na kolo vybrat?

Vozíky za kolo, Malý dobrodruh
Kanadské vozíky Chariot nabízí odpružení, které zaručí pohodlí dítěte. Foto: www.skiservis.cz

Dětských vozíků je na českém trhu široký výběr. Nejznámější značky jsou Chariot, Croozer od Zwei plus Zwei, Burley nebo Azub. Prominentní postavení mezi těmito značkami mají kanadské vozíky Chariot.  Jsou nepropracovanější a jsou vybavené odpružením, které hodně zvyšuje pohodlí dítěte ve vozíku. S odpruženým vozíkem se můžete vypravit i mimo hladké asfaltové cesty, což také není k zahození.

Více informací a podrobný přehled vozíků nalezneta na www.skibi-blog.cz a www.skibi.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*