Celou dobu, co jsme strávili v hotelu v jednom z nejúchvatnějších regionů Rakousko-Německa, lilo jako z konce. Člověka by normálně naštvalo, že nevidí Zugspitze, ani když na ní nahoře stojí, ale nějak mi to bylo fuk. Aspoň jsme si s dětmi pořádně užili promyšlené dobrodiní resortu Alpenrose v Lermoosu.

Resort Alpenrose v Lermoosu
Resort Alpenrose v Lermoosu. Foto: www.hotelalpenrose.at

Okolí Zugspitze jsem chtěla vidět už od té doby, co jsem četla jeho popis v Luise a Lotce od Ericha Kästnera. To mi bylo asi deset, a mohla jsem jenom snít o cestě, kterou jedna z holčiček podnikla po zdejším jerezech a údolích se svojí maminkou. Máte-li vhodně staré děti, doporučuju je touhle literaturou taky předpracovat, než tam pojedete, budou rády hledat jmenovaná místa. My jsme našeho šestiletého závisláka na mašinkách dostatečně omráčili něčím jiným už cestou tam: vzali jsme to totiž z Eibsee zubačkou nahoru a dolů přes Zugspitze. Dole pršelo a nahoře nebylo přes mlhu vidět ani na lano od vrcholové lanovky, ale i tak byl výlet nepřekonatelný.

Piratenland
Dětský bazén pro prťata jako scenérie pirátské lodi. Foto: www.hotelalpenrose.at

V hotelu ho ovšem pro chlapečka skoro dohnala spousta věcí: třeba dětský bazén pro prťata jako scenérie pirátské lodi. Dno bazénku je vystlané pískem, kolem vede skluzavka a malá divoká říčka a vešly se i vodní hrátky pro dvouletou sestru. Stejný zájem vyvolala u dětí i venkovní vířivka se slanou vodou, liják neliják, a samozřejmě taky několikapatrová vnitřní prolejzka. Místnost s vystřelovači měkkých míčků je nepochybně určená taky pro děti, ale nejvíc jsme si užili my s manželem. Stříleli jsme po sobě jako Brad s Angelinou ve filmu Mr. and Mrs. Smith a vyřešili přitom pár letitých ukřivděností 🙂

Baby Ayurveda
Ajurvédské masáže pro děti od narození do šesti měsíců. Foto: www.hotelalpenrose.at

Mezi kluky a děvčaty

Víte, co se v hotelu fakt líbilo mě, i když jsem to vůbec nepoužila? Že tam mají volně k dispozici pračky a sušičky. Luxusní resort samozřejmě zvládne vyprat zapatlané oblečení sám, ale nenutí vás platit další služby jen proto, že děti se jako obvykle vyválely v blátě.
A co se líbilo tatínkovi, i když to taky nepoužil, protože jsme si cedule s nabídkou všimli až před odjezdem? Že si každá rodina může na dvě hodinky půjčit nejnovější BMW k projížďkám po okolí. Nebo teda Harleye, ale to bychom museli děti svěřit hlídačkám a hlídačům. Ne že by tady pro ně neměli celodenní program podle věkových karegorií, aby si rodiče mohli nejen zmizet na kratičké líbánky, ale taky třeba na masáž. Alpenrose se specializuje nejenom na rodinu, ale taky na wellness, a to od nejmenších. Mimořádně oblíbená je prý koupel For Real Man, kdy si táta se synem užívají ve velikánské vaně. Nebo koupání maminek s holkama „Mezi námi děvčaty“ v exotické lázni. Velký zájem mají maminky s miminy taky o lekci ajurvédské masáže pro děti od narození do šesti měsíců. Hlídání tady ostatně nabízejí už pro miminka od sedmého dne, pokud má maminka na hotelový pobyt náladu.

Meditace v resortu Alpenrose v Lermoosu
Meditace v resortu Alpenrose v Lermoosu. Foto: www.hotelalpenrose.at

Ven chodit netřeba

Lyžařská školčička je přímo v areálu hotelu, aby na ni bylo vidět ze všech pokojů, totiž na ochlazované střeše od parkingu. Když jsme tam byli my, ještě na ní jezdila autíčka, tříkolky a odrážedla, ale teď už je tam vlečíček, kolotočík a sněžné dělíčko. To všechno pro děti od dvou a půl do čtyř let, starší jezdí do lyžařské školy včetně oběda o kousek dál. Rodiče zatím můžou lyžovat na nekonečných svazích ZugspitzAreny, třeba přímo nahoře na hoře. Bývá tam sice celkem fryšno, ale za ten výhled to stojí. Nahoru se od prosince bude dát ze zmíněného Eibsee nejen zubačkou, ale taky novou lanovkou. Ale blíž to máte lanovkou ze sousedního rakouského Ehrwaldu. Ovšem kdyby byla děsná vichřice a fakt se ven nedalo, líto vám to být nemusí. Tohle je ten druh hotelu, který není jenom na přespání, ale taky na útulné pelíškování, ne nadarmo dostává cenu za cenou. Na HolidayCheck má už roky hodnocení 99 až 100 procent, na TripAdvisor je nejlepším Familienhotelem Rakouska a stejné hodnocení mu dal i luxusní cestovatelský časopis ConnoisseurCircle.

Více na www.hotelalpenrose.at

Autor: Dagmar Školoudová

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*