Rakousko není v oblasti cestovního ruchu destinací, která pouze pasivně těží z přírodního a kulturního bohatství. Je zemí aktivně realizující a rozvíjející nové trendy cestovního ruchu s důrazem na vysoký standard poskytovaných služeb. Kromě osvědčených způsobů trávení volného času, jako je pěší turistika, sport, relaxace v lázních či ve wellness hotelích, popřípadě návštěvy památek a kulturních akcí, si návštěvník může pobyt zpestřit přenocováním v kolibě na alpských lukách nebo ochutnávkou místní kuchyně. Ať však budete v Rakousku podnikat cokoli, buďte disciplinovaní a respektujte pravidla, tady je to zvykem.

Dovolená v Rakousku, Malý dobrodruh
Rakousko láká na vysoký standard poskytovaných služeb. Foto: www.ckneckermann.cz

Rakousko představuje pro Čechy velmi lákavou turistickou destinaci, kterou využívají nejen jako zvolený cíl své dovolené, ale také ji na různě dlouhou dobu navštíví při svých cestách k břehům Středozemního moře. Dle statistik Rakouské národní turistické centrály dosáhl v roce 2011 počet přenocování českých turistů rekordního čísla 2 078 000. Česká republika se tak zařadila na sedmé místo v žebříčku důležitosti zahraničních trhů pro rakouský cestovní ruch.

Na návštěvě u místních

„Vzhledem k tomu, že se Rakousko řadí mezi země s moderní a do detailů propracovanou koncepcí cestovního ruchu, podporuje také nové trendy, které do oblasti turismu pronikají,“ doplňuje Daniela Říhošek, Neckermann CK. A zcela jednoznačnou tendencí současné doby je v oblasti cestovního ruchu důraz na jedinečné zážitky a zprostředkování kulturní tradice země jejím návštěvníkům. Trend agroturistiky a jakýsi „návrat ke kořenům“ těží v Rakousku především z rodinné tradice podnikání, kdy se znalosti a dovednosti předávají z generace na generaci. Nahlédněte proto do života místních lidí a budete překvapeni, kolik zajímavých věcí objevíte. Poznejte Rakousko jako zemi s vynikající kuchyní, kdy v každém jejím regionu můžete ochutnat mnoho místních specialit a zapít je výborným pivem či vínem. Nebo se vydejte po stopách lidových řemesel. Věděli jste, že je možné vyšívat pavími pery? Zavítejte do vesnice Eben im Pongau a místní řemeslníci Vám své umění rádi předvedou. Pobyt v komfortně vybaveném hotelu či apartmánu si můžete zpestřit přenocováním na venkovském statku nebo na horské salaši.

Aktivní dovolená

Dovolená v Rakousku, Malý dobrodruh
Krásnou přírodu si v Rakousku vychutná celá rodina. Foto: www.ckneckermann.cz

Dovolenou v Rakousku lze samozřejmě vyplnit aktivitami, které jsou již dlouhá léta s touto zemí spojovány – můžete chodit po horách, koupat se v jezerech, projít se krásnými městy, navštívit řadu památek a akcí.

Tip: Pro ty, kdo se rozhodnou zavítat do Rakouska máme úsporný tip, kterým je koupě letní zážitkové karty. Tyto karty jsou vydávány jednotlivými spolkovými zeměmi a v mnoha hotelích s Neckermann CK je obdržíte zdarma. Zahrnují vstupy na určitý počet atrakcí, popřípadě opravňují k využití slev na některé služby (ušetřit můžete třeba na jízdném). Jako příklad uveďme zážitkovou kartu Dolního Rakouska, která za cenu 52 EUR pro dospělého nabízí majiteli po dobu jednoho roku možnost navštívit téměř 300 atrakcí.

Užitečné informace: Cena dálniční známky je 8 EUR/10 dní. V krvi je tolerován alkohol do výše 0,5 promile.

Dobrá rada: Jestliže Vás nelákají diskuze s místní policií a netoužíte na vlastní kůži prozkoumat rychlost a důslednost správního řízení a případně následně přispět do rakouské státní pokladny částkou v přepočtu dosahující i několikanásobek průměrného platu v ČR, důsledně dodržujte všechna pravidla. Konkrétní informace o těchto pravidlech a sankcích za jejich porušení jsou dostupné na stránkách rakouského automotoklubu www.oeamtc.at.

Více informací na www.ckneckermann.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*