Přemýšlíte už, tak jako my, kam letos vyrazit v létě na dovolenou, třeba právě i s dětmi? Nás nadchlo Řecko, kde prostě najdete vše: čisté moře, tajemné památky, ruch velkoměst i klid malinkých vesniček, kde se zastavil čas. Pojďte s námi na malou řeckou ochutnávku.

Dovolená Řecko, Malý dobrodruh
Dovolená v Řecku, to je hit rodinných dovolených posledních let. Foto: www.dreamstime.com

Co si budeme říkat, je to jedna z nejoblíbenějších letních destinací, kam Češi míří. A právem. Řecko totiž rozhodně splní vysněná očekávání. Nezklame vás počasí, v doslova blankytném moři se dá koupat už v červnu a klidně i na konci září, všude tu skvěle vaří, místní lidé milují děti, takže jim přizpůsobují hotely, pláže a zkrátka, co se dá.

Milovníci památek se sem pak mohou vracet každý rok znovu a znovu. Řecko zájezdy za poznáním zkrátka vysloveně nabízí. A že si je tady z čeho vybírat, řeckých ostrovů je nespočet a my se po nich trochu „projdeme“.

Kréta, Korfu nebo Kos?

Je nasnadě, že se sem vydáte letecky – v letních měsících se sem navíc létá nejen z Prahy, ale také z Brna a z Ostravy. Jenže kam se přesně vydat? Na největší Krétu, kde najdete vše od paláců dávných kultur až po rušné přístavy? Nebo na na starobylý Rhodos s příjemnými tavernami? Či vás láká romantický ostrov Santorini se známými modro-bílými domečky?

Nejznámější z Jónských ostrovů Zakynthos zase láká na chov vzácných želv, Korfu na bujnou zelenou vegetaci menší ostrovy jako jsou například Lefkáda, Kos, Samos nebo Lesbos na komorní atmosféru a vždy něco specifického.

Řecko Last minute pořídíte za hubičku

Co je však všem těmto úchvatným místům společné, je to, že Řecko last minute pořídíte doslova za hubičku. A to většinou i s polopenzí nebo dokonce all inclusive. A protože je toto místo tak „in“, v nabídkách cestovních kancelářích nejdete hotely a jejich služby naprosto dokonale popsané, a rovněž nafocené.

A ještě jeden tip: Řekové poslední léta vycházejí až nevídaně vstříc rodinám, takže je praxí, že v hotelech nechybí dětské koutky, hřiště nebo že je součástí pláže i pláž dětská, s erárními bábovičkami. Tahle jistota se prostě vyplatí.

Mnoho zajímavostí na téma dovolená Řecko najdete na http://www.newtravel.cz/

 

One Comment

  1. milda says:

    Jako rodina jsme s našimi 2 malými dětmi navštívili a projeli už pár řeckých ostrovů a kromě Kréty se nám líbilo všude mnohme víc, ty menší ostrovy jsou takové přívětivější, na Krétě šlovek musí jet 2 hodiny autem aby něco viděl, za tu dobu třeba Rhodos objedete 2x 🙂 O každém výletu do Řecka píšu na mém webu, tak si sami můžete udělat obrázek, kde by se Vám líbilo nejvíc, pokud jste ještě v některých lokalitách třeba nebyli.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*